Vodeni sportovi

Nijemci slavili na iskustvo

Maja Giljanović • subota, 07.11.2009.

Vaterpolisti splitskog Jadrana iskusili su prvi ovogodišnji poraz u Kupu LEN nakon što su u prvom krugu kvalifikacija pobijedili na svih pet utakmica i u drugom drugom krugu u prvoj utakmici dobili Nicu.

Spandau – Jadran 11:7 (2:1, 1:3, 5:2, 3:1)

Berlin, Kup LEN, drugi krug kvalifikacija, druga utakmica

Suci: Taccini (Italija) i Barreda (Španjolska)

Spandau: Tchigir (15 obrana), Bukowski, Schroedter, Naroska, Preuss (1), Eidner (1), Savić (3), Miers (1), Schlotterbeck (3), Mackeben (1), Stamm (1), Kong. Trener: Novoselac

Jadran: Petričević (10 obrana), Pleić, Vukić, Delaš, Bezić (1), Hutten(2), Popović (2), Vuleta, Kuzmanić (2), Perić, Banovac, Matutinović, Vlaić. Trener: Matutinović

Igrač više: Spandau 1/7, Jadran 6/15

Trener Jadrana Dragan Matutinović je uoči puta u Berlin izjavio: "Grupa je teška, konkurencija je uistinu jaka. Spandau je favorit skupine. U prilog im ide i kvaliteta i iskustvo i navijači. CSKA i Nice su također odlične momčadi, ali moja je prognoza da ćemo osvojiti drugo mjesto i izboriti osminu finala".

Splićani su oslabljeni izostankom zbog ozljede Andre Franičevića u prvoj utakmici pobijedili Francuze (15:10), a u drugoj su izgubili upravo na iskustvo koje je spominjao Matutinović.

Spandau 04 kojeg je Mladost pobijedila u pretkolu Eurolige (13:5) osvojio je prvu (2:1), Jadran, pak, drugu četvrtinu (3:1) i u trećoj golom Kuzmanića poveo dva razlike (5:3).

Ključ preokreta Nijemaca, međutim, briljantni je golman Tchigir (15 obrana) koji je dao krila svojim suigračima na kojima su treću četvrtinu osvojili 5:2, četvrtu 3:1 i slavili ukupno četiri gola razlike (11:7).

Kuzmanić, Popović i Hutten dali su dva gola svaki, a jednom je reprezentativca Njemačke (Spandau trenera Nebojše Novoselca čini čak 10 reprezentativaca) svladao i Bezić.

Prolaz u osminu finala Splićani će pokušati izboriti u nedjelju (10.30) protiv CSKA iz Moskve koji je pobijedio Nice (13:12). Iskustvo Jadranaša protiv Rusa je pozitivno: u prvom su krugu kvalifikacija pobijedili, naime, Dinamo iz Moskve 14:9.