Ostali sportovi

Pobjede Nade i Makarske rivijere

Sportnet • nedjelja, 08.11.2009.

Rutinskim pobjedama u Zagrebu i Krasici dalmatinski dvojac izbio je na prva dva mjesta tablice hrvatskog prvenstva u ragbiju...

Svi su priželjkivali neizvjesnu utakmicu u Zagrebu, ali Nada je još jednom dokazala da u domaćem prvenstvu nema ravnopravnog takmaca. Sigurnom i organiziranom obranom Nada nije dozvolila domaćoj momčadi da se razmaše vješto koristeći svaku pogrešku domaćina te je već u 25. minuti rezultat bio 18:0 za gostujuću momčad.

Svaki daljnji pokušaj Mladostaša da preokrenu rezultat Nada je iskusno kontrolirala.

Domaćini su uspjeli preko Jurišića i Galića postići osam poena u drugom poluvremenu, da bi Nada zgodicima Blažević-Bandova, Tvrdića i Olujića zaključila susret s konačnih 8:35.

Ovom pobjedom Nada je potvrdila titulu jesenskog prvaka za 2009.

Momčad Makarske rivijere iskoristila je poraz Mladosti da bi se nakon sigurne pobjede u Krasici domogla vrlo dobrog drugog mjesta na tablici. Naime, momčad iz Makarske posrnula je ove jeseni samo u Splitu protiv Nade.

Poznato je da makarski klub zbog turističke sezone kasno započinje pripreme za jesenski dio prvenstva i treba im vremena da uđu u natjecateljsku formu. Na proljeće će biti sigurno odmah spremni za nastavak natjecanja.

Nakon prvenstvenih okršaja ragbijaši Nade nastavljaju natjecanje u Regionalnoj ligi kada 14.11. ugošćuju momčad beogradskog Pobednika.

Četiri najbolje hrvatske ragbijaške momčadi za 15 dana igrat će u polufinalu Kupa Hrvatske.

PH, peto kolo:
HARK Mladost - RK Nada 8:35 (0:18), igralište Mladosti, 150 gledatelja
RK Vilani - RK Makarska rivijera 13:45 (8:31), igralište Krasica, 100 gledatelja