Večer Hrvata, sjajni Zrnić i Kedžo

Matej Milanović • utorak, 10.11.2009.

U njemačkom rukometnom prvenstvu završeno je deveto kolo i počelo je deseto. Düsseldorf Gorana Sutona je predvođen Nikolom Kedžom došao do pobjede u zaostalom susretu devetog kola protiv Wetzlara. U prve tri utakmice desetog kola Flensburg je iznenađen na gostovanju kod Grosswallstadta, a sigurne pobjede upisali su Gummersbach i Kiel. Kod Gummersbacha je sjajan bio Vedran Zrnić s 11 golova, a dobru je večer imao i Drago Vuković s pet zgoditaka...

Posljednja utakmica devetog kola rukometne Bundeslige igrana je u Düsseldorfu. Domaćini, na čijoj klupi sjedi Goran Suton, ugostili su Wetzlar. U 12. minuti je Wetzlar poveo dva razlike, no nakon toga su domaći preuzeli inicijativu i pet i pol minuta prije odmora došli na 14:10.

Ipak, do sirene su gosti uspjeli smanjiti na 16:14, a u šestoj minuti nastavka i povesti sa 19:18. To nije uzdrmalo Düsseldorf koji je serijom od 5:1 poveo 25:21 u 48. minuti. Niti to nije bilo domaćima dovoljno da utakmicu mirno privedu kraju, već su ih domaći uspjeli stići na 29:29 minutu i pol prije kraja dvoboja.

U napetoj završnici presudio je gol Michaela Hegemanna za 30:29 domaćih. Odličnu je večer imao Nikola Kedžo sa sedam golova i bio najbolji strijelac Düsseldorfa, dok se kod Wetzlara istaknuo Sven Sö Christophersen s devet pogodaka, od čega tri sedmerca.

Osim što je završeno deveto kolo, odigrane su i prve utakmice desetog kola. Jedino iznenađenje priredio je Grosswallstadt na domaćem terenu protiv Flensburga. Nakon osam minuta su gosti vodili 6:4. Nakon toga, prvo je Flensburg serijom 6:1 došao na 10:7, da bi zatim Grosswallstadt vlastitom serijom od 7:1 ponovno preokrenuo rezultat. Na odmor se otišlo s 15:12 za domaće.

U nastavku su gosti nekoliko puta dolazili na dva gola minusa, a tek im je u zadnjoj minuti uspjelo smanjiti na 28:27. Da bodovi ipak ostanu kod domaćih pobrinuo se Joakim Larsson golom za 29:27 na samom kraju dvoboja. Andreas Kunz je kod domaćih postigao šest golova iz sedmeraca i četiri iz igre, dok su kod gostiju Patrik Fahlgren i Lasse Svan Hansen zabili po pet.

Laganu pobjedu u gostima je pak ostvario Gummersbach. Već nakon 10 minuta poveli su 5:1 kod Dormagena. Domaći su u nekoliko navrata dolazili na dva gola minusa, zadnji put u 39. minuti pri rezultatu od 18:16 za goste. No, umjesto da se pokušaju vratiti, uslijedila je serija od pet golova Gummersbacha kojom su potopljene sve nade Dormagena. Za domaće je sedam golova zabio Christoph Schindler, a kod gostiju je Vedran Zrnić zabio čak 11 od čega pet iz sedmeraca. Drago Vuković dodao je pet.

U posljednjoj utakmici večeri Kiel je upisao laganu pobjedu kod Füchse Berlina. Gosti su se u 14. minuti odlijepili na 8:4 i s tom razlikom otišli na poluvrijeme. Lisice su do 38. minute držale prihvatljiv zaostatak od 22:17, nakon čega je uslijedila prava katastrofa i serija Zebri od 10:1. Najveću prednost je Kiel dostigao s konačnih 40:23.

Kod Berlina je šest golova zabio Torsten Laen, a kod Kiela su čak trojica postigli sedam pogodaka: Kim Andersson, Daniel Narcisse i Momir Ilić koji je tri zabio sa sedam metara.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710

• nidjo151011.11.2009. u 06:57