Vodeni sportovi

Puninski svjedočio svjetskom rekordu

Maja Giljanović • subota, 14.11.2009.

Aleksej Puninski je u Berlinu u finalu utrke na 50 metara delfin osvojio osmo mjesto i sudjelovao u rušenju svjetskog rekorda Nijemca Steffena Deiblera.

Aleksej Puninski je u kvalifikacijama utrke na 50 delfin zauzeo osmo mjesto (22,70). U finalu je 24-godišnjak, kojem je osobni rekord prošlogodišnjih 22,63 i koji je prije tjedan dana na Svjetskom kupu u Moskvi osvojio šesto mjesto sa sporijih nego u Berlinu 23,07, izgubio sedam stotinki i ostao osmi (22,77).

Bolji od Puninskog su Australac Geoffrey Huegill na sedmom (22,54), Nijemac Johannes Dietrich (22,51) na šestom, Francuz Frederick Bousquet (22,34) na petom, Rus Jevgenij Korotiškin (22,33) na četvrtom te na pobjedničkom postolju brončani Brazilac Nicholas Santos (22,17), srebrni Južnoafrikanac Roland Schoeman (21,87) i zlatni Nijemac Steffen Deibler.

22-godišnjak je svoj svjetski rekord (22,06) postavljen u Aachenu koncem prošlog mjeseca prvi put u povijesti utrke na 50 delfin spustio ispod 22 sekunde na 21,80.

Dominik Straga je također osmi. 21-godišnjak je u kvalifikacijama svoj osobni rekord (53,63) na 100 mješovito poboljšao na 52,81 dovoljno za osmo mjesto, a u finalu je bio 39 stotinki sporiji (53,20) i ostao osmi.

Pobijedio je svjetski rekorder Rus Sergej Fesikov samo stotinku sporiji od tih 50,95 iz kvalifikacija ispred Južnoafrikanaca, srebrnog Gerharda Zandberga (51,05) i brončanog Dariana Townsenda (51,80), a bolji od Strage su i Slovenac Peter Mankoč (52,23), Nizozemac Robin Van Aggele (52,32), Litavac Vytautas Janušaitis (52,35) i Nijemac Markus Deibler (53,07).