Hajduku pobjeda nad niželigašem

Nikola Vlahović • nedjelja, 15.11.2009.

U reprezentativnoj pauzi Hajduk je odigrao prijateljsku utakmicu protiv niželigaša Poljičanina. Kombinirana momčad Hajduka upisala je pobjedu 4:0...

Trener Edoardo Reja složio je kombiniranu momčad jer mu je zbog odsutnosti reprezentativaca i ozljeda nedostajalo čak 14 igrača. Iako rezultat sugerira uvjerljivu pobjedu Hajduka na terenu to nije izgledalo baš tako.

Premda je ova izmiješana momčad povela preko Ivana Rodića već u petoj minuti, Hajduk se dugo mučio s niželigašem. Gosti su pružili vrlo dobar otpor Bilima koji su tek u drugom poluvremenu riješili utakmicu. Na početku drugog poluvremena na 2:0 povećava mladi Ante Vukušić.

U zadnjih pola sata Hajduk je postigao još dva pogotka. Prvo je u 63. minuti mrežu gostujućeg vratara, Mužinića, pogodio Marin Tomasov. Pogodak za konačnih 4:0 postigao je Florin Cernat iz kaznenog udarca kojeg je izborio Ivan Rodić.

S liste ozljeđenih igrača treneru Reji vratio se Goran Rubil, a njegovo mjesto je odmah zauzeo Hrvoje Vejić. Stoper se ozlijedio u 37. minuti kada je došlo do sudara ispred gola gostiju u kojem je Vejić zadobio oteklinu na licu.