Zimski sportovi

Vienna u korist Medveščaka

Goran Markuš • ponedjeljak, 16.11.2009.

Mirnom igrom Capitalsi su uspjeli zaustaviti kratki nalet Olimpije koja ovog puta nije iskoristila novi kiks našeg Medveščaka. Od ostalih susreta 22. kola svakako treba istaknuti onaj Graza i Albe koji je odlučen tek nakon vrlo tijesnog produžetka...

Novi, pomalo neočekivan poraz Medveščaka hokejaši Olimpije ovog puta nisu uspjeli iskoristiti. Naime, gostovanje kod Capitalsa nije prošlo kako su se nadali i kući se vraćaju bez ijednog novog boda. Sjajni domaćini već su u 11. minuti poveli da bi sjajnom igrom i sa nova tri gola gostima presudili u drugoj trećini.

Čvrstom igrom na otvaranju posljednje trećine Vienna je osigurala svoju 15. ovosezonsku pobjedu, a u nešto opuštenijoj igri u posljednjih šest minuta najbolje se snašao Frank Banham koji u svega pola minuta zabija jedina dva gola gostiju. Kod domaćina svakako moramo spomenuti Davida Rodmana koji je golom otvorio, ali i zatvorio današnju utakmicu.

Vezane vijesti

Neočekivano nježna, no izuzetno zanimljiv utakmica odigrana je i u Grazu gdje su se domaćini uspjeli vratiti i osigurati produžetak u kojem su pak potpuno zasluženo osigurali i drugi današnji bod. Međutim, otvaranje susreta prilično je iznenadilo sve prisutne. Naime, golom Juhe Alena već u četvrtoj minuti gosti su prvi puta poveli da bi Gergo Nagy u 22. minuti pogodio za šokantno 0:2 vodstvo gostiju.

Vruća atmosfera ipak je digla domaćine koji deset minuta kasnije preko Jean Philippea smanjuju zaostatak da bi četiri minute prije kraja regularnog vremena Martin Oraze svojoj ekipi osigurao produžetak. Momentum 99ersa bio je vidljiv od samog početka produžetka što rezultira pobjedničkim golom Grega Daya već u trećoj minuti nadoknade.

22. kolo donijelo je očekivano slavlje i za Black Wingse koji su tako osigurali ostanak na samom vrhu u ukupnom poretku EBEL lige. Žrtve su ovog puta bili hokejaši VSV-a koji su se sasvim solidno držali sve do 43. minute kada gosti u svega tri minute zabijaju tri gola i tako osiguravaju vrlo vrijedna nova dva boda.

Do neočekivano sigurnog slavlja stigli su i hokejaši Red Bulla koji su na vlastitom ledu potpuno deklasirali KAC i sa mirnih 4:0 nakon dva poraza konačno stigli do pobjede. Nedvojbeno prvo ime susret bio je Thomas Koch koji je zabio čak tri od četiri gola svoje momčadi.