Tko će zaustaviti Zagrepčane?

Antonija Pavlić • utorak, 17.11.2009.

Tri prvoplasirane momčadi 1. HMNL Nacional, Inero i Brodosplit u šestome kolu ubilježile su nove pobjede i tako ostale na istoj razdaljini, dok Renault, Petrinjčica i Skripta s dna tablice, pak, nisu promijenili svoje navike "bježanja" od punog plijena...

Zagrebački Nacional i u šestome kolu 1. HMNL ubilježio je pobjedu, te tako ostao jedini s maksimalnim učinkom u dosadašnjem dijelu prvenstva. Malonogometaši Tiaga Polida prilično su se pribojavali ovoga susreta, no na koncu se ispostavilo kako - nisu trebali.

Dominirali su domaćini na parketu Doma sportova, te preko Nenea, Koraba Morine i Šestića, uz samo jedan zgoditak Laure poveli s 5:1. Torcida je u posljednjim minutama utakmice u igru ubacila igrača-vratara i preko Jezidžića uspjela dva puta poentirati, no za ozbiljnije ugrožavanje Nacionalovih bodova bilo je prekasno.

Muć Bitumina - Uspinjača6:4

Na vrhu tablice u stopu ih pak prati Inero, premda ne pruža tako blistave i dominantne partije i sve je očiglednije kako u skoroj budućnosti mora pokleknuti. Ovoga vikenda s 3:1 svladali su BBS Novi Marof; Edo Radmilo i Denis Mijatović doveli su domaćine u 6. i 14. minuti do vodstva, rezultat je na 2:1 smanjio Igor Martan, no Slobodan Gudelj-Velaga dvije minute prije kraja ipak je pogotkom potvrdio tri boda svoje momčadi.

Potpuno oprečno, sve su bolji malonogometaši Brodosplita. U ovome kolu s lakoćom su nadvladali "fenjeraša" lige Skriptu i tako ostali u korak s Inerom, strpljivo čekajući prvi njegov kiks. Najbolji igrač i strijelac lige, te hrvatski reprezentativac Dean Banić ponovno je briljirao, postigavši četiri pogotka, a konačan rezultat uz tek dva pogotka Skriptaša postavili su Juras i Rožić.

Branitelj naslova prvaka Hrvatske Potpićan, pak, nikako da pronađe pravu formu i krene prema vrhu ljestvice. Ovoga vikenda kod kuće su poraženi od Kijeva, te su u prvenstvenom redoslijedu zamijenili mjesta s momčadi iz Knina. Labinjani se sada nalaze na rubu doigravanja za ostanak u ligi, osmom mjestu, dok se Kijevo podigao do šeste pozicije.

Posljednju pobjedu kola preokretom u drugom poluvremenu ostvarili su malonogometaši Mić Bitumine. Njihov protivnik iz Zagreba Uspinjača povela je u prvom poluvremenu s 3:1 pogotkom Matoševića te s dva zgoditka Hrvoja Penave, no domaćini su uspjeli potpuno preokrenuti stanje na terenu u drugih dvadeset minuta i zaslugama Saše Subotića, Matea Delića i Ante Dikića sve boljem novom prvoligašu iz Splita donijeti trobod.