Zimski sportovi

Jesenice uzele zalet i šokirale Beč

Borna Rupnik • srijeda, 18.11.2009.

Sjajna je predstava viđena u Beču, gdje su Jesenice ostvarile prvu ovogodišnju gostujuću pobjedu. U vrlo važnoj utakmici za ulazak u doigravanje Alba Volan slavila je u Ljubljani, a identičnim su rezultatima austrijske obračune dobili Graz 99ersi i Black Wingsi iz Linza...

Jedno od najvećih iznenađenja dosadašnjeg dijela lige EBEL zbilo se u austrijskoj prijestolnici. Slovenske Jesenice su s novim trenerom Mikeom Posmom i novim vratarom Devom Grumet-Morrisom u prošlom kolu svladale Medveščak, a odličnom su partijom donijele bodove iz Beča.

Vienna Capitalsi poveli su preko Boucharda u sedmoj minuti i činilo se da je samo pitanje koliko će golova Slovenci primiti, ali Jesenice potom zabijaju čak tri. Hebar, Kovačević i Jeglič natjerali su domaćina da u posljednju trećinu uđe u potjeri za izjednačenjem.

Bečanima je to pošlo za rukom: unutar samo šest minuta Kraxner i Bjornlie poravnavaju na 3:3, a Selmser je precizan i za novo vodstvo Capitalsa samo tri minute prije isteka vremena. Ipak, to nije bilo sve. Jesenice su ostavile prazan gol i iskoristile igrača više 12 sekundi prije kraja. Strijelac za 4:4 opet je bio Hebar.

Produžetak je pripao gostima. Igralo se manje od dvije minute, a presudila je akcija Dücka i Hebara koju je okončao Makrov i donio veliko veselje slovenskom predstavniku.

Olimpija je na svom terenu poražena od Albe Volan. Pance je ljubljanski sastav doveo u vodstvo nakon samo jedne minute igre, ali do kraja su pogađali Mađari. Horvath, Marton Vas i Nagy postavili su konačnih 3:1 i pobjegli Medveščaku na nemalih šest bodova. Olimpija je ostala bod iza Zagrepčana.

Linz je na svom terenu pobijedio KAC 6:3. Prva je trećina zahvaljujući Matthiassonu i Purdieju s jedne, odnosno Schellanderu i Schuleru s druge strane završila 2:2, no odlučujuća je bila ona druga. Nju je domaćin dobio pogocima Iberera i Lucasa, a zatim je Matthiasson povisio i na 5:2. Za aktualne je prvake smanjio Craig, ali je Matthiasson imao još dovoljno vremena upisati hat-trick.

Isti su rezultat vidjeli gledatelji u Villachu, no tamo su bodovi pripali gostima. Villach je u ranoj fazi susreta vodio 2:0 (Kristler i Kromp), ali Graz 99ersi tada ubacuju u višu brzinu i uz čak četiri zgoditka Norrisa jure do nove pobjede. Odlučujuću su prednost napravili u posljednjih 20 minuta, a Norrisu su se na listi strijelaca pridružili Pare i Cullen. Treći gol za domaćine zabio je Kaspitz.