Inter i Rijeka prate Dinamo i Hajduk

Mihaela Bradovski, Borna Rupnik • četvrtak, 19.11.2009.

Derbiji juniorskog i kadetskog prvenstva Hrvatske odigrani su u nedjelju Splitu. Dinamov je podmladak jednom slavio i jednom remizirao, što mu je u obje konkurencije bilo dovoljno za ostanak na vrhu, a iza njih vodi se prilično neizvjesna borba...

Juniorsko 13. kolo osim velikog su derbija obilježile čak tri minimalne pobjede domaćih sastava. Pobjednosne su pogotke postigli Glavica za Varteks protiv Osijeka, zatim Maleš za Šibenik protiv Splita te Ivić za Zagreb protiv sesvetske Croatije. Na utakmici Cibalije i Hrvatskog dragovoljca nije pao nijedan pogodak.

Bodove su zahvaljujući Sikori i Begonji u Zagrebu podijelili Lokomotiva i Zadar, dok je Inter pobjedom nad Istranima (3:2) skočio na treće mjesto ljestvice. Dva je pogotka za Zaprešićane zabio Blažević, a jedan je dodao Rašić, tako da trud Strineke i Žugića s druge strane nije donio bodove. Najuvjerljiviji su u ovom kolu bili juniori Rijeke, koji su hat-trickom Mancea i jednim golom Matovine ispratili Slaven Belupo s četvorkom u mreži.

Podsjetimo, Dinamo je u Splitu svladao Hajduk 2:0, a oba je pogotka nakon što su mladi Modri uspostavili ravnotežu na terenu postigao Šitum, u 65. i 72. minuti. Maksimirski se sastav na čelu poretka odvojio na četiri boda viška.

HNL, juniori, 13. kolo: Hajduk - Dinamo 0:2, Rijeka - Slaven Belupo 4:0, Varteks - Osijek 1:0, Šibenik - Split 1:0, Zagreb - Croatia Sesvete 1:0, Cibalia - Hrvatski dragovoljac 0:0, Lokomotiva - Zadar 1:1, Inter - Istra 3:2.

16. Slaven Belupo 10

Dvoboj Splićana i Zagrepčana u kadetskoj je konkurenciji okončan neriješenim ishodom, 1:1. Poveli su domaćini u 28. minuti, preko Tomičića, a poravnao je Martinko samo šest minuta poslije.

Rijeka je sačuvala treću poziciju slavljem nad Slaven Belupom 2:0 (Polić i Kružić), a četvrtoplasirani Varteks na svom je terenu svladao Osijek 3:2. Dva je puta precizan bio Pajač, jednom Kobzinek, dok su za Osječane pogodili Petričević i Vrdoljak. Zagrebovi kadeti kopirali su juniore - strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Gluiš.

Identični su remiji su viđeni na dva stadiona. Zgoditak Interovca Milasa anulirao je Istranin Batelić, a Fužin i Božina zatresli su mreže na utakmici Šibenika i Splita. Cibalia je pobijedila Hrvatski dragovoljac 3:1, a u strijelce su se upisali Čorba (dva puta) i Muženjak. Počasni gol za Dragovoljce djelo je Bektašija.

Zadar je projurio Zagrebom i nadigrao Lokomotivu s uvjerljivih 4:0. Dvostruki je strijelac bio Čavka, a svoj su obol dali još Anić i Maričić. Dinamo i Hajduk poravnati su na vrhu s 33 boda.

HNL, kadeti, 13. kolo: Hajduk - Dinamo 1:1, Rijeka - Slaven Belupo 2:0, Varteks - Osijek 3:2, Šibenik - Split 1:1, Zagreb - Croatia Sesvete 1:0, Cibalia - Hrvatski dragovoljac 3:1, Lokomotiva - Zadar 0:4, Inter - Istra 1:1.