Zimski sportovi

Razingar nije mogao sam

Martina Oštrić • četvrtak, 19.11.2009.

Nakon dvije uzastopne pobjede hokejaši Jesenica doživjeli su novi poraz. Bolja od njih bila je momčad Villacha, a gosti su odnijeli pobjedu rezultatom 3:4...

Večerašnjom utakmicom Jesenice i Villach otvorili su 24. kolo hokejske EBEL lige. Promjene koje su se dogodile posljednjih dana pozitivno su utjecale na momčad slovenskog prvaka donijevši im dvije pobjede, prvo protiv Medveščaka, a potom i Albe. No treća im nije bila sreća, pa su zapeli na ispitu protiv Villacha.

Odlično su domaći započeli utakmicu ranim pogotkom odlično raspoloženog Tomaža Razingara već u sedmoj minuti. No, slavlje slovenskog prvaka trajalo je svega šest minuta, kada gostima izjednačenje donosi Kiel Mcleod. Mcleodov gol pomalo je izgleda i zbunio domaću obranu, jer je nakon nepune dvije minute Dov Grumet- Morris ponovno vadio pločicu iz gola. Na to ga je natjerao Wolfgang Kramp, koji je do drugog Villachovog pogotka došao upravo na asistenciju strijelca prvog gola.

Drugi su period utakmice obilježila uglavnom isključenja gostujuće momčadi, što je Slovencima otvaralo mnoge mogućnosti. Jednu takvu, u 33. minuti, iskoristio je Razingar za svoj drugi gol i novo poravnanje rezultata, no Michael Raffl odgovorio je samo tri minute poslije, te na posljednju pauzu odveo goste sa minimalnom prednosti.

Jesenice se nisu predavale, već su u posljednjoj trećini utakmice krenule juriti rezultat. Trud im se isplatio u 46. minuti, kada Tomaž Razingar postiže svoj treći pogodak na utakmici, što mu je ujedno i drugi hat trick ove sezone, i, što je još važnije, u zadnjih se 15 minuta utakmice ušlo u rezultatskom egalu.

Domaćini su imali svoje šanse, no nisu ih iskoristili, a kako to obično biva, tko ne zabije gol, primi ga. Minutu prije kraja zapucao je Roland Kaspitz i donio Austrijancima nova dva boda. Premda je domaći trener Mike Posma zvao time out i izvadio golmana kako bi šesti igrač ušao u teren, do izjednačenja nije došlo, pa Jesenice, s pravom mogu žaliti što utakmica nije otišla u produžetke i donijela im bar taj jedan bod.