Zimski sportovi

KAC za Medveščak

Martina Oštrić • subota, 21.11.2009.

Četirima utakmicama kompletirano je i 24. kolo EBEL lige. Osim velike pobjede Medveščaka nad Vienna Capitalsima, sve bolja Alba došla je do novih bodova nadigravši Linz. Olimpija je prosula bodove u Klagenfurtu, a produžeci su dali ime pobjednika u Salzburgu, gdje su domaći ipak ostavili bod Grazu...

Veličanstvenoj pobjedi Medveščaka pridonijela je i momčad Klagenfurta, pobijedivši Olimpiju 5:1. Tako su Medvjedi momčadi iz slovenskog glavnog grada pobjegli na tri boda, i s ipak malo olakšanja ulaze u ogled s Villachom.

Pogotkom Markusa Pirmanna u 17. minuti utakmice KAC je započeo seriju golova kojima će doći do nova dva boda. Do 26. je minute mreža ljubljanskog golmana Aleša Sile mirovala, a tada je trese Dieter Kalt. Slovenci su uspjeli odgovoriti dvije minute kasnije preko Burkea Henryja, no da ne bude iznenađenja, do kraja trećine se pobrinuo Gregor Hager. Do kraja utakmice Austrijanci su još dva puta poentirali. U 59. minuti Jeffrey Tory postiže četvrti pogodak, a konačna potvrda pobjede djelo je Raphaela Herburgera samo dvadesetak sekundi prije kraja utakmice.

Dvotjedna pauza u natjecanju očito je pasala hokejašima Albe, jer otkad su se vratili na led, nižu same pobjede, a ovom današnjom bodovno su se izjednačili sa Klagenfurtom na šestom mjestu. Danas su na svojem terenu s tri gola u mreži ispratili goste iz Linza.

Prva trećina momčadima je poslužila kao zagrijavanje za ono što slijedi. A uslijedila su dva mađarska pogotka za relativno komotnu prednost. Domaće u vodstvo dovodi Krisztian Palkovics u 25. minuti, a samo pet minuta potom Balasz Ladany povisuje na 2:0.

Ipak, gosti se nisu predavali i do kraja trećine Gregor Baumgartner smanjuje vodstvo domaćih pred posljednju pauzu na utakmici. Niti četiri minute nisu prošle u posljednjoj trećini kada su hokejaši Linza priredili domaćinima hladan tuš. Lukas Phillip u 44. minuti vratio je stvari na početak.

Uporni Mađari nisu se dali te su krenuli u napad, a to im se i isplatilo četiri minute prije kraja, kada pobjednički gol postiže Daniel Fekete. Dvije minute poslije momčad Linza ostala je s igračem manje na terenu, a to je ujedno bio i kraj njihovih nada u osvajanje bodova.

Jedina utakmica u kojoj su obje momčadi odnosile bodove je ona između Red Bulla iz Salzburga i Graz 99ersa. Michael Siklenka prvo je ime utakmice za koju se isprva i nije činilo da će biti izjednačena. Pogotovo ne nakon vodstva domaće momčadi 2:0 nakon samo osam minuta utakmice. No, kako to već obično i biva, gosti su se vratili, i to preko Daniela Wogera u 11. minuti.

Rezultatom od 2:1 obje su momčadi držale u neizvjesnosti cijelu dvoranu sve do 45. minute, kada Eric Healy poravnava rezultat, da bi nakon samo sedam minuta gosti došli do prvog vodstva na utakmici. Stefan Herzog čovjek je kojeg treba "okriviti" za takvu situaciju.

Ipak, domaćini su posložili svoje redove i tri četiri minute prije kraja poravnali rezultat, što je utakmicu odvelo u produžetke. U overtimeu se najbolje snašao Siklenka, kojemu nisu trebale niti tri minute da sav plijen ostavi kod kuće, a gostima se više nego zasluženim bodom zahvali na sudjelovanju.