Bartulović strijelac, Kryvbas izgubio

Maja Giljanović • nedjelja, 22.11.2009.

Hrvatski reprezentativac Mladen Bartulović postigao je svoj peti ligaški gol koji je Kryvbasu do 10 minuta prije kraja utakmice i gola Kuznjecova donosio bod protiv Karpaty Lviva.

Strijelac drugog gola u 3:2 pobjedi protiv Obolona u prošlom kolu, dva gola u 4:0 pobjedi protiv Zorye sredinom listopada i jednog u 2:3 porazu od Čornomereca krajem kolovoza Mladen Bartulović je protiv Karpaty Lviva postigao svoj peti prvenstveni gol.

22-godišnjem igraču Dnjipra na posudbi u Kryvbasu gol u 14. kolu peti je iz prekida i četvrti iz jedanaesterca (preostali je iz slobodnog udarca), a postigao ga je u 28. minuti. Trud najboljeg strijelca 15. momčadi ukrajinske Premier lige poništio je, međutim, Kuznjecov u 80. minuti i postigao i drugi gol gostiju (Bartulović je privremeno izjednačio 20 minuta nakon gola Golodjuka) vrijedan sva tri boda.

Vezane vijesti

Izbornik Slaven Bilić koji je bivšeg hajdukovca odlično upoznao tijekom svog mandata u U-21 reprezentaciji prošli je tjedan protiv Lihtenštajna vratio Bartulovića u kadar A reprezentacije nakon više od tri godine koliko je prošlo od njegova debija na Carlsberg Cupu u Hong Kongu.

Zlatko Kranjčar mu je u veljači 2006., naime, kao najmlađem seniorskom reprezentativcu u dobi od 19 godina i četiri mjeseca dao posljednjih 25 minuta u utakmici za treće mjesto protiv Hong Konga (4:0).