Zimski sportovi

Novi poraz Slovenaca

Goran Markuš • nedjelja, 22.11.2009.

Toliko željeni playoff iz kola u kolo sve je bliži zagrebačkom Medveščaku. Naime, dvojac Olimpija - Jesenice ponovno je poražen i tako je sve dalje od osmog mjesta, posljednjeg koje donosi plasman u doigravanje EBEL lige...

Gostovanje kod druge momčad lige, Black Wingsa, nije izgledalo obećavajuće za predzadnju Olimpiju, no golom već u trećoj minuti gosti su vrlo rano preuzeli rezultatsku inicijativu. Međutim, domaćin se vrlo brzo budi i u svega četiri minute tri puta zabija potpuno okrenuvši rezultat u svoju korist. Ipak, golom sjajnog Brigleyja u posljednjim sekundama prve trećine neočekivano raspoloženim Slovencima vratila se nada.

Prilično izjednačen nastup u narednoj četvrtini gosti pametnije koriste i golom Cveteka uoči posljednjih 20 minuta dolaze do novog izjednačenja. Da stvar izgleda još ljepše pobrinuo se sjajan Pance koji golom u šestom minuti treće trećine vraća prednost gostujućoj Olimpiji.

Vezane vijesti

Na njihovu žalost domaćin se nije predao. Upravo suprotno, pritisak tijekom narednih deset minuta u završne je dvije minute ipak urodio plodom. Naime, neočekivano brzim golovima Lukasa i Baumgartnera Black Wingsi vraćaju prednost i upisuju 17. ovosezonsko slavlje čime i dalje ostaju na odličnom drugom mjestu u ukupnom poretku EBEL lige.

Za razliku od Liwesta do još jedne mirne pobjede stigao je vodeći Graz. Gostujući Capitalsi uspješno su im parirali tek uvodnih sedam minuta kada golom Boucharda izjednačavaju rezultat. Na njihovu žalost već do kraja prve trećine domaćini pogađaju još tri puta da bi golom Daya u drugoj odnosno Norrisa u trećoj trećini do kraja susreta izgradili visokih pet golova razlike.

Sličan scenarij viđen je i u Salzburgu gdje su domaćini nakon izjednačavajućeg pogotka Jesenica u 14. minuti utakmice ubacili u višu brzinu i potpuno preuzeli kontrolu nad pakom. Dugo su gosti odolijevali nasrtajima Red Bulla koji sa dva brza gola sredinom druge trećine ipak preuzima i rezultatsku prednost. Točku na "i" u 42. minuti susreta stavlja odličan Ryan Duncan.

Iako konačan rezultat daje naslutiti upravo suprotno niti hokejaši Albe Volan protiv gostujućeg KAC-a nisu se previše oznojili. Naime, već u petoj minuti utakmice domaćini su preuzeli vodstvo koje ne ispuštaju do samog kraja susreta. Istina, golom Kirisitsa gosti su u 37. minuti stigli na jedan gol zaostatka, no samo dvije minute kasnije Nagy vraća Albu na solidnih + 2, razliku koju tek u posljednjoj minuti iskusni Michael Craig smanjuje na konačnih 3:2.

• sraka23.11.2009. u 11:05
    Definitivno je prerano za bilo kakve zaključke. Jedino što se može sa sigurnošću reći (a temelji se na dosadašnjim igrama) je da će Alba biti nezgodan protivnik svim austrijskim klubovima u doigravanju. Bude li suđenje relativno normalno i pošteno, Alba bi mogla napraviti jako dobar rezultat.
    sraka
  • Obrisan korisnik23.11.2009. u 10:01
    Definitivno je prerano za bilo kakve zaključke o plasmanu, još 29 teških utakmica za sve, sve je moguće. U ovakvom ritmu u kakvom se igra jedan loš tjedan može značiti korak ili dva nazad. Alba je danas 5. a bila je iza Medveščaka, KAC je 7. VSV i KAC su 6. i 7. a izgledali su sigurni. Biti će... [više na forumu]
  • Yurraz23.11.2009. u 00:46
    Nije još baš vrijeme za pisanje ovakvih polu-zaključaka sezone kao što je ovaj u uvodu teksta. Tek nedavno je prošla prva trećina utakmica, još nismo niti na pola i niti blizu se još ne može pričati kako su Slovenci sve dalje od 8. mjesta. Oni nas u 3 utakmice mogu prestić, a ostalo je još 30 do... [više na forumu]