Rožić dalje u Kupu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 23.11.2009.

Sedan bivšeg hajdukovca Ante Rožića gubio je u Calaisu protiv petoligaša, ali je drugo poluvrijeme odigrao u skladu s renomeom koji prati tri ranga bolju momčad, postigao tri gola i izborio sljedeće kolo Coupe de Francea.

Sedan je u 7. kolu Kupa Francuske u Calaisu od petoligaša gubio od 32. minute (Danset), ali je golovima Henainija (54.), Tiberija (57.) i Allarta (85.) preokrenuo i izborio prolaz dalje. Bivši hajdukovac Ante Rožić za pobjedničku je momčad odigrao svih 90 minuta.

Sramotu nije izbjegao Nantes. Osmerostruki prvaci (posljednji put 2001.) i trostruki pobjednici Kupa (1979., 1999., 2000.) koji nakon 14 kola zauzimaju četvrto mjesto u Drugoj ligi izgubili su od petoligaša Concarneaua. Igrači poput jednog Jean-Claude Darchevillea (2007./2008. škotskog prvaka i finalista Kupa UEFA s Rangersima) koji je odigrao svih 90 minuta potopljeni su golovima izvjesnih Nicolasa, Gourmelona i Labata.

Vezane vijesti

Od drugoligaša se nije proslavila ni Bastia (20.) protiv četvrtoligaša Marignanea (0:1), a sa životom su se kockali i Metz (5.) koji je nakon produžetaka (3:1) slomio amatersku družinu Jura Dolois i Ajaccio (12.) koji je trećeligaša Cassis-Carnoux pobijedio nakon jedanaesteraca.

Brest (6.) je ubio u pojam simpatični Saint-Mars-La-Briere (5:0), vodeći u Ligue 2 Caen je golom razlike pobijedio četvrtoligaša Dunkerque (1:0), a najviše su uživali navijači četvrtoligaša Quevillyja te trećeligaša Amiensa i Orleansa čiji su puleni skršili Kaweni (6:0), Roissy-en-Brie (7:1) i Saint-Fulgent (7:1).