Vodeni sportovi

Roma bolja od Sorija

Matej Milanović • četvrtak, 26.11.2009.

Napokon je odigran zaostali susret drugog kola talijanskog vaterpolskog prvenstva između Rome i Sorija. Roma je slavila s 10:6 i time preskočila Sori na ljestvici...

U zaostalu utakmicu drugog kola između Rome i Sorija bolje su krenuli gosti. Nakon dvije minute je Sori vodio 2:0. Domaći su se vratili u 5. minuti druge četvrtine s dva pogotka Tomislava Primorca u razmaku od tridesetak sekundi za izjednačenje na 4:4.

Sori je ubrzo vratio vodstvo, no nakon toga su zabili još samo jedan gol dok je Roma bila precizna u šest navrata. Zadnjih šest minuta uopće nije bilo zgoditaka, a gosti nisu zabili ni pogotka u posljednjih 12 minuta.

Romu je predvodio Primorac s tri gola, dok je kod Sorija dva pogotka zabio Daniele Giorgi. Roma je ovom pobjedom napravila značajan skok na ljestvici, a Sori dijeli deseto i 11. mjesto s Bogliascom.