Jelavić opet odveo Rapid do pobjede

Borna Rupnik • četvrtak, 26.11.2009.

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić ne odustaje od navike zabijanja u austrijskom prvenstvu. Svoj je sedmi prvenstveni pogodak postigao Sturmu, u čijim je redovima zaigrao Gordon Schildenfeld...

U međusobnom ogledu dvojice novopečenih reprezentativaca Hrvatske, Nikice Jelavića i Gordona Schildenfelda, uspješniji je bio napadač koji će se u izabranoj vrsti Slavena Bilića vjerojatno zadržati dulje od bivšeg braniča Šibenika i Dinama.

Jelavićev je Rapid u 16. kolu austrijske lige svladao Schildenfeldov Sturm rezultatom 2:1. Nikica Jelavić doveo je Bečane u vodstvo u 16. minuti da bi sredinom drugog poluvremena na 1:1 izjednačio slovenski napadač Klemen Lavrič.

Minutu prije kraja Christoph Gratzei skrivio je jedanaesterac upravo na Jelaviću, a u pobjedu Rapida pretvara ga Hamdi Salihi i tako svojoj momčadi omogućava ostanak na čelu poretka s 34 boda.

Jelavić ove sezone na svom kontu ima već 16 pogodaka, od toga sedam u prvenstvu. Gordon Schildenfeld odigrao je cijelu utakmicu za Sturm.