1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 28.11.2009, 20:15 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 4.000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Volf (Rijeka), Perica (Šibenik)

Bernard Jurišić • subota, 28.11.2009.

Hajduk je 84 minute kružio oko kaznenog prostora Osijeka, tražio rupu kroz koju bi provukao završni pas i savladao gostujućeg vratara i onda dočekao - poklon osječke obrane. S bijele točke Ibričić je donio Splićanima teška, ali zaslužena tri boda...

Dario Jertec
88'
Tomislav Steinbrückner

Hajduk je i Osijek pokušao prestrašiti početnim udarom, koji je prema već ustaljenom običaju potrajao 10 minuta. Kad su uspjeli uspješno riješiti dvije poluprijetnje u režiji braće Sharbini, gosti su odlučili i sami pokazati zube.

U 17. je minuti Subašić zaustavio Vidu u visokom skoku, a dvije minute kasnije samo pogledom ispratio udarac Kneževića s desetak metara. Prethodno je Miličević oduzeo loptu Maloči na gol-aut liniji i vratio povratnu loptu na udarac osječkoj "desetki".

Da još uvijek nije kraj veličanstvenim Hajdukovim promašajima dokazuje Ahmad Sharbini u 26. minuti. Ibričić ga je sjajno poslužio kroz sredinu, Ahmad je izbjegao zaleđe i izašao oči u oči s Kardumom, a onda loptu poslao visoko preko grede. Hajdukovi igrači kao da se natječu tko će efektnije promašiti stopostotnu šansu ove jeseni.

Do poluvremena je još jednom zaprijetio Ahmad, dvaput i Anas, ali prvih 45 minuta okončano je koncertom zvižduka za ono što su splitskim gledateljima pokazali nogometaši Hajduka, ali i Osijeka.

Na poluvremenu su se na jugozapadnoj tribini pojavila i grupa od pedesetak navijača Osijeka, a Tičinović je zamijenio Oremuša u domaćoj momčadi. Hajduk je potpuno preselio igru ispred kaznenog prostora Osijeka, no zadnji pas, pravu loptu za matnu situaciju domaći navijači nisu dočekali.

Ali su zato dočekali pogrešku Osijeka, kao i u prvoj utakmici kad im je Pranjić autogolom darivao bod. Ovog puta nesretnik je bio Jugović, koji je rukom zahvatio loptu u svom kaznenom prostoru u 84. minuti, a Senijad Ibričić uz ovacije tribina postigao pobjednički pogodak.

Kad se podvuče crta pod još jednu tešku i tvrdu Hajdukovu izvedbu na Poljudu, treba reći da Osijek je razočarao u derbiju kola, svojom igrom nisu opravdali titulu najugodnijeg osvježenja prvenstva. Splitska je momčad posve zasluženo došla do tri boda, iako po običaju - teško, no svih 90 minuta igra se vrtjela oko kaznjenog prostora gostiju.