Vodeni sportovi

Cattaro nadomak četvrtfinalu

Matej Milanović • subota, 28.11.2009.

U prvim susretima osmine finala Kupa LEN koji su odigrani u subotu niti jedan gostujući sastav nije izvukao pozitivan rezultat. Cattaro je lagano slavio 10:5 s Patrasom, a pred uzvrat od gostiju najveće šanse imaju Posillipo i Spandau, koji su kod Oradee i Vouliagmenija izgubili dva razlike.

Cattaro je Patrasa u potpunosti nadigrao. Prvu i posljednju četvrtinu zajedno su Crnogorci dobili s 7:2. Grci su u ostale dvije odigrali nešto bolje, no u konačnici su doživjeli težak poraz od 10:5 i Cattaro je time jako blizu prolazu u četvrtfinale. Kod domaćih su Tamas Varga i Aljoša Kunac zabili tri gola, dva je zabio Mile Smodlaka, jednog Teo Đogaš.

Mangiante o krizi Posillipa

Andrea Mangiante, član Pro Recca za Sportnet.hr dao je svoje viđenje krize Posillipa i posebno njihovog međusobnog dvoboja koji je završio 14:5: "Mi smo u meč krenuli fantastično. Mislim da se mi poboljšavamo iz utakmice u utakmicu i prema prvim utakmicama zabijamo malo manje, ali i primamo puno manje."

"Što se samog Posillipa tiče, iako su bitno slabiji od prošle godine ja nisam očekivao ovakav pristup. Kada netko takvoj momčadi napravi 9:0 ne radi se samo o razlici u tehnici, već nešto ne štima u psihološkom pristupu. Međutim, ja vjerujem da će se oni znati iz toga vratiti."

Vouliagmeni se pred svojom publikom mučio protiv Spandaua u provoj četvrtini koja je završila 2:2. No, u iduće dvije nisu primili ni pogotka te su na zadnji odmor otišli s visokih 6:2. Umjesto da zadrže prednost i u Njemačku odu kao favoriti, Spandau ih je uspio dobiti u zadnjoj četvrtini i smanjiti na podnošljivih 8:6 koji im daju nadu za domaći uzvrat.

Posillipo koji je u velikoj krizi izgubio je i kod Oradee. Rumunji su do poluvremena došli do lijepe prednosti od 6:3. Posillipo je u zadnje dvije dionice uspio smanjiti razliku na završnih 12:10 s kojima mogu biti i relativno zadovoljni. Kod Rumunja je Kalman Kadar zabio četiri gola.

Brixia Leonessa je razbila Mataro i u Španjolsku mogu skoro ići na izlet budući da su dobili sve četvrtine i izborili izvršnih 11:5. Kod Talijana je tri gola zabio Marko Jelača, jednog Fran Paškvalin.

Treći talijanski klub u natjecanju slavio je 14:10 protiv Sabadella. Savona je dobila prvu četvrtinu 4:2, a iduće dvije 4:3 te su na zadnji odmor otišli s 12:8. Španjolci su jedino u zadnjih osam minuta uspjeli zadržati razliku i spriječiti da ona dodatno poraste.