Partizanu "Večiti derbi"

Maja Giljanović • nedjelja, 29.11.2009.

Nogometaši Zvezde gotovo cijelo drugo poluvrijeme nisu iskoristili prednost igrača više i nakon imaginacijom siromašnih 90 minuta derbija protiv Partizana na svojoj su Marakani najveći derbi srpskog nogometa izgubili 1:2.

137. "Večiti derbi" kvalitetom nogometa nije oduševio, ali navijači i igrači Partizana na Marakanu nisu ni došli "umirati u ljepoti" nego eventualnom pobjedom smanjiti bodovnu razliku koja je uoči utakmice 13. kola bila četiri boda na strani Crvene zvezde.

Senegalac Diarra je Partizan doveo u vodstvo u prvoj ozbiljnijoj akciji u 4. minuti, a nakon što je Zvezda u nastavku prvog poluvremena preuzela inicijativu, ruku pomoćnicu joj je pružio Knežević koji je u 43. minuti ubacio loptu u gol svog vratara Božovića.

Knežević je u 48. minuti potpuno izgubio živce, nagazio ozlijeđenog Lekića i zaslužio isključenje, ali Zvezda je prokockala šansu. Partizan se zatvorio, orijentirao na kontranapad i golom Brazilca Clea u 62. minuti osvojio sva tri boda.

Najveće šanse da Zvezdi spasi bod propustio je u dva navrata Jevtić, a porazom u derbiju bivši (1991. na jedanaesterce protiv Marseillea) su europski prvaci bivšim (1966. protiv Reala 1:2) finalistima Kupa prvaka dozvolili da im se približe na samo bod.

Utakmicu je obilježio i petominutni prekid koji su paljenjem stolica izazvali "navijači" Partizana, a tijekom večeri ozljede je pretrpjelo desetak osoba od kojih su jedan dječak i 44-godišnji muškarac zbog ozljede glave i srčanog udara vozilima hitne pomoći prebačeni u bolnicu.

JSL, 13. kolo:
Crvena zvezda - Partizan 1:2, Mladi radnik - Hajduk 1:3, Borac - Javor 1:0, OFK - Čukarički 4:1, Smederevo - BSK 1:1