Vodeni sportovi

Budapestu mađarski derbi u Kupu LEN

Matej Milanović • nedjelja, 29.11.2009.

U preostale dvije utakmice osmine finala Kupa LEN Budapest je tijesno slavio u mađarskom derbiju protiv Szegeda, a Marseille je u potpunosti nadigrao Spartak Cityja.

Velik dvoboj odigran je u Budimpešti gdje je domaći Budapest igrao protiv Szegeda. U prvih osam minuta vladala je velika izjednačenost te je i rezultat bio neodlučen, 2:2. Domaćini su na poluvrijeme otišli s minimalnom prednošću, 6:5, a u trećoj četvrtini su povećali vodstvo na +2.

U posljednjoj dionici Szeged je uspio smanjiti na 10:9 i uzvrat će biti jako otvoren i Szeged ima puno pravo nadati se prolazu. Kod Budapesta je četiri pogotka upisao Weszelovszky, tri Matyas. Kod Szegeda je pak Somogyi ubacio pet golova.

U posljednjoj utakmici Marseille je lagano pobijedio Spartak City Volgograd i gotovo osigurao prolaz u četvrtfinale. Rusi su dobro odigrali prvu četvrtinu koju su izgubili 2:1 i posljednju koja je završila 2:2. Na njihovu žalost preostale dvije su izgubili 9:3 za konačnih 13:6 u korist francuskog sastava.