Banfield pružio Newell'su šansu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 30.11.2009.

Banfield je u prvih 15 utakmica Aperture pobijedio 10 puta i pet puta izvukao bod, ali je u 16. kolu pretrpio prvi poraz i tri kola prije kraja širom otvorio vrata Newell's Old Boysima.

Banfieldu je u 16. kolu Aperture ozbiljan udarac zadao Racing. Najbolja obrana lige (jedina je primila manje od 10 golova - devet) "popila" je dva gola, a eksplozivan napad kojeg predvodi najbolji strijelac prvenstva Santiago Silva dao je samo gol. Racing je pred navijačima Banfielda slavio golom Mercada u 63. minuti nakon što je Silva svojim 13. golom sezone u 14. minuti poništio vodstvo Martineza (9.).

Hoće li Banfield koji nijednom u povijesti nije slavio titulu prvaka u posljednja tri kola ući s pole-pozicije ovisi o večerašnjoj utakmici Colona i Newell's Old Boysa. Pobijedi li trećeplasirani Colon, Banfield će ostati prvi, remiziraju li također, a pobijede li gosti, momčad Nestora Sensinija će preuzeti čelo jedan bod ispred Banfielda.

Vezane vijesti

Boca je i u 16. kolu odigrala utakmicu za zaborav. Golovima Aguirrea (2) i Bordagaraya pobijedio ju je San Lorenzo, a River je odigrao 1:1 na Monumentalu protiv Estudiantesa. Gosti su vodili (Desabato), ali je bod Riveru golom u sudačkoj nadoknadi zaslužio Ortega.

Fenjeraš Tigre je i u 16. kolu izgubio. Glatkom pobjedom (Ponce dvaput i Papa) Velez se probio u Top 5, a Tigre je ostao na 20. mjestu.

Apertura, 16. kolo:
San Lorenzo - Boca Juniors 3:0, River Plate - Estudiantes 1:1, Chacarita - Godoy 2:1, Rosario - Atletico 1:1, Independiente - Huracan 2:0, Tigre - Velez 0:3, Banfield - Racing 1:2