Brazilski volej s centra

Borna Rupnik • utorak, 01.12.2009.

Navijači Palmeirasa na svom su terenu proslavili pobjedu protiv Atletica (MG) 3:1, a ujedno su svjedočili i jednom od pogodaka godine. Strijelac se zove Diego Souza...

Brazilski nogomet često nudi razne atrakcije, a za novu se pobrinuo Palmeirasov Diego Souza, postigavši pogodak koji će se još dugo prepričavati. Svoju je momčad doveo u vodstvo volejem s centra igrališta, nakon intervencije suparničkog vratara.

Igrala se 16. minuta utakmice, a na semaforu je pisalo 1:1. Palmeiras je poveo u prvoj minuti preko Xaviera, a u 12. je poravnao Tardelli.

Souzin pogodak za 2:1 prelomio je utakmicu i Vagner Love (nogometaš moskovskog CSKA na posudbi u Brazilu) potvrdio je pobjedu Palmeirasa i postavio konačnih 3:1 krajem prvog poluvremena.

Atletico (MG) u posljednjim je minutama susreta ostao i s igračem manje.