Teška pobjeda Ciudad Reala

Željko Kubatka • četvrtak, 03.12.2009.

Ciudad Real je vrlo teško i u samoj završnici pobijedio na vrućem gostovanju u Valladolidu, a Aragón je porazom prepustio četvrto mjesto Ademaru...

U derbiju 13. kola Valladolid je ugostio nedodirljivi Ciudad Real, jedinu neporaženu ekipu. Domaćim rukometašima je samo nedostajala mirna završnica za pobjedu i iznenađenje kola. Ciudad Real je bolje otvorio utakmicu vodstvom 2:0 ali je nastavak pripao Valladolidu koji prvi dio završava vodstvom 15:13. Domaći su vodili sve do 20. minute nastavka a onda rukometaši Reala poznatom dobrom završnicom ipak odnose bodove i sa gostovanju u Valladolidu. Raúl Entrerrios je bio najbolji strijelac na strani domaćina sa osam golova dok je Alberto Entrerrios za Ciudad Real postigao gol manje. I na ovoj utakmici Petar Metličić je dva puta bio uspješan.

U Leonu je Ademar ugostio Aragon i pobjedom osigurao četvrto mjesto. Ademar je vodio tijekom cijele utakmice i pobjede nije bila niti jednom ugrožena. Istakao se hrvatski golman Mirko Alilović sa 16 obrana i vrlo dobrim postotkom obrana (40%), Denis Buntić je zabio šest puta, a Damir Bičanić ima dva postignuta gola.

Vezane vijesti

Dva neočekivana poraza su se dogodila u Pamploni i Granollersu. San Antonio je ponovo dokazao promjenjivost forme baš kao i katalonski Granollers. Jedini japanski rukometaš u španjolskoj ligi Daisuke Miyazaki je sa sedam golova najviše doprinio trećoj pobjedi Alcobendasa. Cangas je gostovao na jugu Španjolske kod Antequere i očekivano izgubio. Posada i Arrate su jedini podijelili bodove iako su gosti imali tri gola prednosti u zadnje četiri minute.