Zimski sportovi

Vienna ponovno bolja od Red Bulla

Martina Oštrić • četvrtak, 03.12.2009.

Prva utakmica 28. kola EBEL lige odigrana je u Salzburgu, između domaće momčadi Red Bulla, te gostiju iz glavnog austrijskog grada. U dvoboju treće i pete momčadi, Vienna Capitalsi odnijeli su laku pobjedu od 2:4...

U drugom dvoboju ovih dvaju protivnika unutar 48 sati Red Bull, unatoč početnom vodstvu, ponovno nije uspio osvojiti bodove protiv Capitalsa. Mreže u Salzburgu mirovale su tek nešto više od tri minute, kada Kevin Puschnik dovodi domaću momčad u vodstvo. Isključenje Michaela Siklenke samo dvadesetak sekundi nakon postignutog gola otvorilo je Capitalsima prostor za poravnanje rezultata kojeg oni nisu propustili iskoristiti. Slovenska veza Marcel Rodman - David Rodman - Aleš Kranjc s igračem više uspješno je odigrala kombinaciju za 1:1.

Braća Rodman imala su svoje prste i akciji za prvo vodstvo Capitalsa večeras, kada su proigrali za Seana Selmsera koji, također s igračem više, vrlo lako poentira. Premda su imali vodstvo od jednog gola, gostujući igrači očito nisu bili dobro koncentrirani na ledu pri brzim zamjenama, jer je zbog jedne takve na klupu za hlađenje sjeo Kevin Kraxner. No ne na dvije minute, već na devet sekundi, jer je samo toliko trebalo domaćim igračima da poravnaju rezultat. Steven Reiger glavni je krivac za to, a sve su mu smjestili Ryan Duncan i Jonathan Filewich.

U drugu su trećinu gosti bolje ušli, i vrlo brzo, nakon nepune četiri minute došli do novog vodstva. Dan Bjornlie, na asistenciju Benoita Grattona i Darcyja Werenke dovodi goste u novo vodstvo, koje domaćini do kraja trećine nisu uspjeli sustići.

Posljednja dionica utakmice donijela je pokušaje domaćih da izjednače rezultat, no u jednom takvom naletu, Harald Ofner uspio je pobjeći obrani Red Bulla, te pogodio za konačnih 2:4. Domaćini su imali prilike smanjiti, pa i izjednačiti rezultat, pogotovo u posljednjih desetak minuta, kada su čak trojica igrača Capitalsa provodila vrijeme na klupi za kažnjene, no osim prijetnji golmanu Rudolfu Hummelu, ništa se ozbiljnije nije dogodilo.