Zimski sportovi

Olimpija ponovila uspjeh, KAC iznenadio

Goran Markuš • petak, 04.12.2009.

Točno tjedan dana nakon domaćeg slavlja protiv Jesenica Olimpija je ponovila uspjeh i na gostujućem ledu kod nacionalnog rivala stigla do uvjerljivije pobjede nego što to na prvi pogled rezultat sugerira. Vrlo zanimljivo bilo je i u Grazu gdje su gosti iz Klagenfurta najprije tijesno izborili produžetak, a nakon penala i veliko 14. ovosezonsko slavlje...

Pobjedom protiv posljednjih Jesenica prije tjedan dana hokejaši Tilia Olimpije konačno su prekinuli svoj crni niz da bi slavljem protiv Medveščaka otvorili novu, ovog puta pobjedničku seriju koju čak niti vječiti nacionalni rival, već spomenute Jesenice, niti u uzvratu na svojem ledu nisu uspjele prekinuti.

Kako će to sve izgledati mogli smo zaključiti nakon svega devet minuta igre. Naime, već tada na semaforu je stajalo 0:3 i iako je utakmica tek počela bilo je jasno kamo to sve vodi. Međutim, Jesenice se nisu predale i u uvodnih pet minuta druge trećine preko Andreija Makrova i Marjana Manfreda dolaze na minimalan gol zaostatka.

Na žalost brojnih navijača domaćih Jesenica Olimpija se još jednom budi i u narednih deset minuta zabija nova tri gola i tako ponovno bježe na visokih + 3 što se pokazalo i više nego dostatnim za opuštenu odradu posla u posljednjih 20 minuta što domaćin uspijeva iskoristiti i do 60. minute smanjuje zaostatak na naočigled tijesan jedan gol razlike.

Sjajna pobjeda našeg Medveščaka ponovno je omogućila 99ersima da se novim slavljem još malo odvoje od trenutno drugoplasiranih Black Wingsa. Međutim, KAC je odradio fantastični završni dio susreta da bi nakon penala stigao do novih bodova koji ih u ukupnom poretku još uvijek drže ispred naših Medvjeda.

U dva navrata, jednom u prvoj, a drugi puta u drugoj trećini, domaćini su preuzimali prednost, no njihovu traljavost u završnih 20 minuta sjajno koristi Kirk Furey koji golom u 45. minuti utakmice osigurava dodatnih pet minuta igre u Grazu. U produžetku obje su momčadi dobile svoju priliku, no niti jedna to ne iskorištava i tek nakon izvođenja penala preciznim udarcem Gregora Hagera KAC pomalo neočekivano dolazi do 14. ovosezonskog slavlja.

Iako su golom Kiela McLeoda u 16. minuti utakmice hokejaši VSV-a preuzeli rezultatsku inicijativu kod Albe Volan, nakon čvrste borbe na otvaranju drugih 20 minuta domaćin u potpunosti preuzima kontrolu nad pakom i u završnicu ulaze sa sasvim zasluženim minimalnim vodstvom da bi s tri nova gola do kraja izborili i više nego tek uvjerljivo + 4 slavlje.