1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 05.12.2009, 15:30 h, SRC Sesvete, gledatelja: 250
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Siniša Premužaj (Varaždin), Tomislav Hudika (Varaždin)

Vedran Attias • subota, 05.12.2009.

Iznenađenje se nije dogodilo u Kranjčevićevoj gdje je Karlovac s rutinskih 3:0 došao do pobjede nad Croatijom i tako sjajno zaključio fenomenalnu jesen novog prvoligaša dok će Sesvetama itekako dobro doći stanka u kojoj se puno toga mora promijeniti ako žele ostati u društvu najboljih. Mogli bi reći: kakvu su klubovi imali jesen, takva je bila i zadnja utakmica...

Igor Barukčić
62'
26
Josip Juraj Tominac
74'
5
Vedran Jerković
80'

Haris Redžepi
77'

Niko Tokić
87'

Mahir Iftić
89'
Igor Pamić

Najavljivali su domaćini kako mogu iznenaditi čvrstu momčad Igora Pamića i vrlo su se ofenzivno postavili od početka, no sve je palo u vodu nako samo četiri minute kada su gosti, kao što to obično biva s Karlovcem, iskoristili prvu šansu i poveli. Igrač utakmice, Zvonko Pamić, sjajno je povukao, odličnim dodavanjem izbacio Jerneića koji je izašao sam ispred Barišića i bilo je to 0:1.

Croatia nije pala nakon primljenog pogotka čime novi trener Ivica Zelenbrz može biti zadovoljan i da je udarac Bošnjaka u 15. minuti završio u mreži Sunara tko zna kako bi utakmica završila, no i sreća je okrenula leđa Sesvetama - Bošnjak je pogodio vratnicu. Par minuta kasnije dobro je potegnuo Agić, no Sunara je bio na mjestu da bi nešto kasnije gosti zabili za 0:2 i bio je to kraj utakmice u Kranjčevićevoj.

Utakmica se razvijala kao po knjizi "vrhunska polusezona Karlovca" koji potpisuje Igor Pamić: gosti su zabili prvu priliku, potom se zatvorili, čekali pogrešku protivnika da bi iz prekida riješili utakmicu. Igrala se 28. minuta, Croatia je imala terensku inicijativu, a gosti su izborili korner kojeg Štefančić glavom prebacuje na drugu stativu gdje je bio Karabatić i nogom ubacio loptu u gol za rješenje utakmice.

Realno, bio je to kraj utakmice u Kranjčevićevoj u kojoj je već nakon manje od pola sata bilo jasno kako će bodovi iz ove utakmice ići u Karlovac. Do kraja prvih 45 minuta nismo više gotovo uopće gledali nogomet jer su gosti bili zadovoljni rezultatom i vodstvom, a domaćini su bili nemoćni, rezigranirani i jedva su čekali kraj poluvremena, utakmice i polusezone.

U nastavku - ništa novoga. Štefančić je udarcem u 54. minuti najavio kako bi mogao nešto danas napraviti da bi potom samo tri minute kasnije lijepo prošao desnom stranom, ušao u sredinu gdje ga je srušio Juroš i bio je to penal za goste kojeg je sigurno pod prečku u 0:3 pretvorio Pamić. Sesvete su do kraja uspjele napraviti još jednu polupriliku, no Sunara je bio na visini zadatka pa tako domaćini nisu uspjeli zabiti niti počasni pogodak.

Karlovac je ovom pobjedom okrunio sjajnu jesen u prvoj ligi koju su završili iznad svih realnih, ne i vlastitih, očekivanja i mogu vrlo sretni i zadovoljni obavljenim poslom otići na zimski odmor. S druge strane, Sesvete moraju na potpuni remont. Zvonko Zubak mora dobro sjesti, razmisliti i odlučiti tko sve u momčadi Sesveta nije dovoljno kvalitetan da bi ova momčad ostala u prvoj ligi, a popis bi mogao biti vrlo dug tako da možemo očekivati brojne dolaske i odlaske iz sesvetskog prvoligaša u predstojećim mjesecima.