Olympiakosu teška pobjeda

Tea Lokas • nedjelja, 06.12.2009.

Pobjede domaćina u grčkoj košarkaškoj ligi nastavile su se i u šestom kolu prvenstva, a izuzetak je napravila jedino momčad Olympiakosa koja je na terenu Ilysiakosa upisala svoju šestu pobjedu u sezoni...

Iako je u prvom poluvremenu Olympiakos djelovao bespomoćno, a Ilysiakos nedostižno, Pirejci u drugom sve nadoknađuju i dolaze do maksimalnog učinka u šest utakmica dosad odigranih u sezoni.

Yotam Halperin najviše je sudjelovao u preokretu sa svojim 21 poenom, dok je naš Nikola Vujčić upisao 11 u samo 11 minuta provedenih na terenu i bio jedan od glavnih pokretača svoje momčadi na putu do pobjede.

Iznenađenje se dogodilo u dvoboju trenutno drugoplasiranog Panelliniosa i Persisterija, koji se pobjedom bodovno izjednačio sa svojim protivnikom i Kolossosom.

Najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva nadvladalo je jednog od favorita i od druge lige došlo do samog vrha jedne od najjačih svjetskih liga i trenutno "puše za vratom" Olympiakosu i PAO-u. Peristerijev igrač utakmice bio je Cliford Hammonds sa 22 ubačena poena za pobjedničku momčad.

Panionios je slavio nad ove sezone lošim Arisom, a rezultat tog dvoboja odlučivao se u posljednjim trenucima susreta. Na kraju je bilo 74:70 u korist domaćina.

Kolossos je očekivano porazio Kavalu, dok je AEK svoju drugo pobjedu u sezoni ostvario pobjedom nad Olympijom na krilima Lamonta Macka koji je imao 23 poena. S devet asistencija i 15 poena istaknuo se i Torin Green te Nikolaidis i Francis koji su upisali 19 odnosno 17 poena.