Flamengo se izvukao iz provalije

Maja Giljanović • ponedjeljak, 07.12.2009.

U 21. minuti 38. kola brazilske Serie A Flamengo je primio gol od Gremija i titulu gurnuo u ruke Internacionalu koji je upravo u tim trenucima poveo protiv Santo Andrea. Internacional je napunio mrežu sljedeće godine drugoligaša, ali uzalud jer je Flamengo preokrenuo, pobijedio 2:1 i uzeo šesti naslov u povijesti kluba.

Šesti put u povijesti kluba Flamengo je osvojio titulu brazilskog prvaka. Pred više od 100,000 navijača na Maracani Flamengo je u posljednjem kolu gubio od Gremija, ali je golom u 69. minuti preokrenuo i slavio dva boda ispred Internacionala.

Gremio je vodio golom Robersona u 21., David je izjednačio u 29., a gol vrijedan titule je postigao iskusni 34-godišnji defenzivac Ronaldo Angelim.

Vezane vijesti

U trenucima dok je Flamengo gubio prvak je bio Internacional koji je napunio mrežu Santo Andrea. Dogodine drugoligaš prvi je gol primio u 21. minuti od Alecsandra, u prvom poluvremenu se u strijelce upisao i Indio (33.), a u drugom su dijelu posao zaključili Andrezinho (68.) i Giuliano u 82. minuti (Nune je u 85. iz jedanaesterca postigao oproštajni gol Santo Andrea).

Ni Sao Paulu nije pomoglo visokih 4:0 protiv fenjeraša Sport Recifea (tri gola Washingtona i jedan iz savršenog slobodnog udarca golmana Rogerija). Flamengo je dva boda bolji i od Internacionala i od Sao Paula i slavi svoj šesti naslov u povijesti dugoj 114 godina i prvi nakon 1992.

Nositelji igre Flamenga su prvi strijelac Adriano i prvi asistent Srbin Dejan Petković. Bivšeg reprezentativca (1995. - 1999.) bivše Jugoslavije 1995. je kupio Real s kojim je osvojio naslov prvaka Španjolske, ali je odigrao manje od 10 utakmica i seljakao se preko Italije i Kine do Saudijske Arabije. U 37. se godini u Brazilu skrasio u 17. klubu u karijeri i ljubimac je srpskih medija koji naveliko agitiraju u pokušaju da Ramba izbornik Radomir Antić u lipnju 2010. povede na Svjetsko prvenstvo u JAR.

Copu Libertadores su uz Flamengo, Internacional i Sao Paulo izborili i četvrti Cruzeiro i 10. Corinthians (Ronaldo i Corinthians su osvojili Kup), ispadaju Coritiba, Santo Andre, Nautico i Sport Recife, a upadaju Vasco da Gama, Guarani, Ceara i Atletico Goianiense.

Serie A, 38. kolo:
Flamengo - Gremio 2:1, Internacional - Santo Andre 4:1, Nautico - Avai 0:1, Atletico (M) - Corinthians 0:3, Sao Paulo - Sport Recife 4:0, Santos - Cruzeiro 1:2, Barueri - Atletico (P) 0:0, Coritiba - Fluminense 1:1, Vitoria - Goias 2:2, Botafogo - Palmeiras 2:1