Zimski sportovi

Karakterni Medveščak održao tradiciju!

Borna Rupnik • utorak, 08.12.2009.

Medveščak je i po drugi puta ove sezone napustio Graz uzdignutih ruku i tako očuvao tradiciju da u ogledima ove dvije momčadi redovito slave gosti. Rezultat se tek nebitno izmijenio, a junacima pobjede protiv vodeće momčadi lige postali su Mike Ouellette i Robby Sandrock...

Četvrti ovogodišnji okršaj Graz 99ersa i Medveščaka pripao je Zagrepčanima, koji su tako poravnali ukupan omjer pobjeda na 2-2, pri čemu su domaćini još uvijek na - nuli. Naime, sva su tri prijašnja dvoboja okončana pobjedom gostiju, i to identičnim rezultatom. Na semaforu je uvijek pisalo 2:3.

U Austriji je u utorak došlo tek do neznatne promjene. Medveščak je slavio rezultatom 4:2, ali tek nakon velike drame u posljednjoj trećini. A počelo je prilično mirno: u prvih 20 minuta nije bilo pogodaka, uz samo tri isključenja, dok su vratari uspješno reagirali ukupno 16 puta.

Vezane vijesti

Dobar rezultat Medveščak je nagovijestio početkom druge trećine. Asistenciju Michaela Novaka u 23. minuti u vodstvo hrvatskog predstavnika pretvara Sašo Rajsar, a nepunu minutu kasnije Thomas Guidarelli i Mike Ouelette pripremaju zgoditak Johnu Hečimoviću.

Medvjedi su svoje vodstvo čuvali sve do samog kraja trećine. Nažalost, 30 sekundi prije isteka vremena Miroslav Brumerčik mora na klupu za kažnjene, a Nick Kuiper to koristi za smanjenje na 2:1 samo sedam sekundi prije sirene.

Naravno, to je 99ersima dalo dodatan poticaj te su u posljednjoj dionici krenuli po poravnanje, a idealna im se prilika pružila u 50. minuti, kada je Medveščak imao samo trojicu igrača na ledu. To su kaznili dodavači Erik Healey i Rodney Jarrett i dvostruki strijelac Kuiper.

Sedam minuta prije kraja Richard Seeley dobiva dvominutno isključenje i dodatnih deset minuta kazne te se činilo da je domaćin na najboljem putu da postigne i pobjedonosni pogodak. Ipak, zagrebačka je momčad imala aduta u rukavu, i to dvojicu. S igračem manje, Mike Ouellette i Robby Sandrock unutar minute i pol dva puta pogađaju mrežu Fabiana Weinhandla za konačnih 4:2!

Vremena za nova uzbuđenja više nije bilo i Medveščak nakon poraza Olimpije u Salzburgu ponovno ima tri boda viška nad slovenskim konkurentom za doigravanje, što je zaslužena nagrada nakon slavlja u rasprodanoj dvorani prvoplasirane ekipe lige EBEL.

• Obrisan korisnik09.12.2009. u 09:54
    Nisu domaći u ogledima Graza i medeka na nuli kako piše jer smo mi kad su nam prvi put gostovali uzeli jedan bod. 2:3 je tada bilo tek nakon kaznenih udaraca! Koji put treba i pogledati koju utakmicu a ne sam prevoditi članke sa EBEL site-a :)
  • Obrisan korisnik09.12.2009. u 08:32
    Sandrock ga je zabio s naše plave linije!!!
  • Obrisan korisnik08.12.2009. u 23:09
    Treba gledati naprijed, kako bi bilo lijepo dobiti KAC u petak :) Bravo Medvjedi!!!
  • bbbroman08.12.2009. u 21:39