Vodeni sportovi

Sanja sa stilom, pun pogodak na delfinu

Maja Giljanović • četvrtak, 10.12.2009.

Dvostruka europska prvakinja iz Rijeke prošle godine, braniteljica naslova na 50 i 100 leđno Sanja Jovanović je na EP u 25-metarskim bazenima u Istanbulu u kvalifikacijama utrke na 100 metara leđno osvojila drugo mjesto. Dubrovkinja je sa stilom izborila polufinale, a Lidija Franić je osvojila 39. mjesto u Europi. Mario Todorović je zauzeo šesto, a Dominik Straga sedmo mjesto u kvalifikacijama na 100 delfin.

Lidija Franić i Sanja Jovanović su različitog raspoloženja napustile bazen u Abdi Ipekçi Areni nakon kvalifikacija utrke na 100 metara leđno. 18-godišnjakinja je za svojim osobnim rekordom (59,97) zakasnila gotovo sekundu i pol (1:01,44) i osvojila 39. mjesto od 48 natjecateljica, a 23-godišnja prvakinja Europe prije godinu dana je zauzela drugo mjesto.

Dubrovkinja je jedna od tek tri polufinalistice koje su se u kvalifikacijama spustile ispod 58 sekundi: Jovanović je druga ispred trećeplasirane Dankinje Pernille Larsen (57,95) i iza prvoplasirane Ruskinje, europske rekorderke (56,66), Ksenije Moskvine (57,10).

Sanjinih 57,82 je gotovo pola sekunde bolje od dosadašnjeg joj najboljeg ovogodišnjeg rezultata (58,25), ali još ima rezerve jer je i sekundu gotovo sporije od njenog i hrvatskog rekorda 56,87 (iz Rijeke lani).

Pun pogodak hrvatskih reprezentativaca u kvalifikacijama utrke na 100 metara delfin. Hrvatski rekorder (50,32) Mario Todorović je polufinale izborio šestim, a Dominik Straga (51,24) sedmim najboljim vremenom kvalifikacija. Ispred 50,68 Todorovića i Strage koji je svoj osobni rekord poboljšao više od pola sekunde na 51,71 samo su Rus Nikolaj Skvorcov 49,83), Srbin Ivan Lenđer (50,15), Slovenac Peter Mankoč (50,21), Nizozemac Joeri Verlinden (50,49) i svjetski rekorder (48,48) Rus Jevgenij Korotiškin (50,57).