Vodeni sportovi

Duje kao šesti u finale

Maja Giljanović • četvrtak, 10.12.2009.

Bivši svjetski rekorder i osmi na 50-ici slobodno svih vremena Duje Draganja je u polufinalu na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Istanbulu osvojio šesto mjesto i izborio finale kasnije večeras.

Hrvatski rekorder (20,81), bivši svjetski rekorder i brončani u Rijeci prošle godine Duje Draganja je u polufinalu utrke na 50 metara slobodno osvojio ukupno šesto mjesto i zaslužio večerašnje finale.

26-godišnji Splićanin je jutrošnjih 21,28 iz kvalifikacija poboljšao tri stotinke (21,25) i u drugom polufinalu osvojio treće mjesto. Bolji je Duje bio na 25 metara, posustao je na drugih 25 i zakasnio iza četverostrukog europskog prvaka iz Rijeke lani (50, 100 i 4x50 slobodno, 50 delfin), bivšeg svjetskog rekordera i aktualnog europskog rekordera Francuza Amaury Levauxa (20,73) na prvom i Rusa Sergeja Fesikova (20,96) na drugom mjestu.

U prvom su polufinalu ispod 21,25 Draganje plivali i Talijan Marco Orsi (21,00), Rus Jevgenij Lagunov (21,05) i Francuz Frederick Bousquet (21,06).

10. koji je izborio finale - EP u Istanbulu prvo je s 10 pruga - Slovenac Jernej Godec je plivao 21,41.

24-godišnji Mario Delač je izjednačio svoj osobni rekord iz kvalifikacija (21,70) i osvojio 14. mjesto u Europi.