Vodeni sportovi

Sanja u borbi za medalju

Maja Giljanović • četvrtak, 10.12.2009.

Europska prvakinja iz Rijeke prošle godine Sanja Jovanović je finale utrke na 100 leđno na Europskom prvenstvu u Istanbulu izborila kao najbolja u polufinalu.

Hrvatska rekorderka (56,87) i europska prvakinja iz Rijeke prije 12 mjeseci Sanja Jovanović u jutrošnjim je kvalifikacijama utrke na 100 leđno zauzela drugo mjesto (57,82), a u polufinalu se spustila jednu poziciju na treće mjesto.

23-godišnja Dubrovkinja je poboljšala svoj najbolji ovogodišnji rezultat na 57,09 i osvojila drugo mjesto u prvoj polufinalnoj skupini iza Bjeloruskinje Aleksandre Herasimenije (56,98), a u drugom ju je polufinalu prestigla i europska rekorderka (56,66) Ruskinja Ksenija Moskvina (56,74).

Iza Sanje medalju priželjkuju i Njemica Daniela Samulski (57,53) i Dankinja Pernille Larsen (57,73), a preostale finalistice - Castel, Gromova, Ževina, Gemo i Tchorz - objektivno nisu u borbi za pobjedničko postolje.

Svjetski i europski rekorder (3:32,77) na 400 slobodno, rekorder europskih prvenstava i branitelj titule osvojene prije godinu dana na Europskom prvenstvu u Rijeci Paul Biedermann je obranio naslov i slavio ispred srebrnog Rusa Nikite Lobinceva (3:35,75) na drugom i Danca Madsa Gläsnera (3:36,82) na trećem mjestu.

23-godišnji Nijemac koji je i svjetski prvak u 50-metarskim bazenima na 200 i 400 slobodno ovog se puta zadovoljio rekordom europskih prvenstava (3:34,55).