Vodeni sportovi

Jug i Primorje bolji od Splićana

Maja Giljanović • subota, 12.12.2009.

U Dubrovniku su u prvim utakmicama prvog kola vaterpolskog Kupa Hrvatske splitski klubovi izvukli kraći kraj. Jug je pobijedio Jadran, a Primorje POŠK.

Vaterpolisti Juga su bez svog kapetana Mihe Boškovića bez osobitog utroška energije pobijedili Jadran. Splićani su se se nakon 0:3 u prvoj četvrtini u drugoj vratili u život (2:1), ali su potopljeni u trećoj s rijetko viđenih 8:4. U četvrtoj su pokušali spasiti što se spasiti dalo, ali su izvukli samo 1:1 i u konačnici ograničili štetu na šest golova prednosti Juga.

U 13:7 pobjedi Dubrovčana najefikasniji su bili centri Dobud (5 golova) i Seman (3), strijelci više golova u mrežu Petričevića nego su svi jadranaši dali Vićanu i Nižiću.

Splitski se klub nije osladio bodovima ni u utakmici između POŠK-a i Primorja. Riječani su dobili sve četiri četvrtine, POŠK-ovce slomili u drugoj (4:1), a ni u drugom poluvremenu nisu popustili (4:1) za ukupno sedam golova prednosti. Križanec je zaključao svoj gol (13 obrana) i Splićanima dozvolio tek šest golova (Barbarić i Kaurloto su postigli po dva gola). Od igrača trenera Roje najviše su pokazali Glavan, Krapić, Krizman i Brala (svi strijelci po dva gola).