Olympiakos uvjerljiv, Aris u produžecima

Tea Lokas • nedjelja, 13.12.2009.

Sedmo kolo grčke lige odigrala je većina momčadi, a za nedjeljno poslijepodne ostale su tek dvije. Pobjedu dana odnio je Olympiakos koji drži prvo mjesto na ljestvici nakon sedam utakmica...

Vujčićevi protivnici u sedmom kolu bili su košarkaši s devete pozicije na ljestvici, Trikala, no nisu se dobro proveli u gostima kod Pirejaca. Čak 34 poena razlike bila je bolja momčad Olympiakosa, a najviše je koševa ubacio Miloš Teodošić (20), dok je s druge strane solidan sa 17 poena bio A.J. Abrams. Nikola Vujčić proveo je sedam minuta na terenu i ubacio četiri poena.

Trenutno drugi Panellinios nije imao problema s AEK-om, koji je tek pri kraju utakmice zaigrao ofenzivnije. Ian Vougioukas postigao je 20 poena, a pridružio mu se Blackney sa 17. Kod AEK-a četvorica su timski podijelila učinak. Francis i Macgrath imali su po 15, a Nikolaidis iGreen po 14 poena.

U domaćem okruženju slavio je i Marousi protiv Panioniosa. Unatoč pobjedi domaćina, gosti su imali najrazigranijeg igrača na parketu - Zorana Ercega. Srpski je košarkaš ubacio 28 poena te upisao 11 skokova. S dosta nižim učinkom uz bok mu je stao Marousijev Pelekanos (15).

Kolossos je očekivano slavio u gostima kod Olympije, dok je Aris iznenadio "leteći" Peristeri pobjedom pred domaćim navijačima rezultatom 86:79. Rezultat nakon regularnog dijela utakmice bio je 69:69, a u nastavku domaćini imaju više sreće i odnose svoju treću pobjedu u sezoni.