Vodeni sportovi

Posillipo ispao iz Europe

Matej Milanović • četvrtak, 17.12.2009.

U uzvratima osmine finala Kupa LEN najveće je iznenađenje ispadanje Posillipa. Talijani su u uzvratu svladali Oradeu s dva razlike, no u produžetku su ipak popustili Rumunjima. Osim njih iz natjecanja su ispali Sabadell, Szeged Beton, Spartak City Volgograd i Mataró.

Posillipo je u domaći susret protiv Oradee ušao sa zaostatkom od dva gola. Posillipo je minimalno dobio prvu i drugu četvrtinu te su na poluvrijeme otišli sa 4:2. Preostale dvije četvrtine završile su neodlučeno te se utakmica završila s rezultatom 7:5. Obzirom da je prva utakmica završila dva razlike za Oradeu trebali su se igrati produžeci.

Oradea je dobila prvi produžetak s 2:1 i Talijani nisu uspjeli izjednačiti u drugom produžetku te se njihova katastrofalna sezona nastavila i potpuno neočekivanim ispadanjem iz Europe. Kod Posillipa su dva gola zabili Mattiello i Politze, a kod Oradee Baidoc, Kadar i Negrean.

Zanimljivo je bilo i u dvoboju Szegeda i Budapesta. Budapest je prvu utakmicu dobio 10:9, a uzvrat je završio neodlučeno te je Szeged Beton ispao iz natjecanja već u osmini finala. Ruski Spartak City Volgograd morao je protiv Marseillea nadoknaditi sedam golova minusa i u zadnjih osam minuta ušli su sa 7:3. Ipak, u zadnjoj četvrtini su Francuzi odigrali odlično i smanjili na završnih 7:6 s kojim su uvjerljivo izborili četvrtfinale Kupa LEN.

Sabadell je u domaći susret sa Savonom ušao s dva gola zaostatka, no život su si dodatno zakomplicirali očajnom prvom četvrtinom koju su izgubili 4:1. Ostale tri dionice su zajedno završile 7:2 u korist Španjolaca, no to je u konačnici bilo dostatno tek za pobjedu od 8:6 kojom je Savona proslavila prolaz dalje. U oba sastava su najbolji strijelci zabili tri gola. Kod Sabadella je to bio Oscar Carrillo Gemar, a kod Talijana Valerio Rizzo.

Brixia Leonessa je na gostovanje u Španjolsku kod Mataroa otišla dosta mirno sa šest golova prednosti. Talijani su slavili i u uzvratu, a presudila je treća četvrtina koju su dobili s 4:0. Sama utakmica završila je 10:7. Najbolji strijelac utakmice bio je Fran Paškvalin s tri gola. Njegov suigrač u Brixiji, Marko Jelača, dodao je jedan gol.