Runji sedmica L'Equipea, Rožiću poluvrijeme

Maja Giljanović • ponedjeljak, 21.12.2009.

Hrvatski reprezentativac Vedran Runje i njegov Lens u subotu su u 18. kolu Le Championnata osvojili bod u Valenciennesu, a jedan od trojice najzaslužnijih je i bivši hajdukovac. Bivši na Poljudu je i Ante Rožić koji je u 18. kolu Ligue 2 odigrao 45 minuta u pobjedi svog Sedana protiv Dijona.

L'Equipe je od 27 igrača koji su sudjelovali u utakmici 18. kola Le Championnata između Valenciennesa i Lensa petorici dao sedmice: Cohadeu i Audelu u Valenciennesu i Roudetu, Hermachu i Vedranu Runji u Lensu.

Hrvatski je reprezentativac jedan od zaslužnijih za bod na Nungesseru, a svoj je refleks najbolje pokazao i visoku ocjenu zaslužio u 19. minuti ispred Pujola.

Bivši hajdukovac je nakon 18 kola najbolje ocijenjeni igrač Lensa. 34-godišnjaku je prosjek ocjena solidnih 5,50 (nikad nije dobio manje od četvorke niti nakon utakmice koje je Lens gubio 1:4 poput gostovanja u Bordeauxu).

Jerko Leko je u osvajanju boda protiv Lyona (1:1) neocijenjen jer trener Monaca Guy Lacombe na travnjak je bivšeg dinamovca poslao tek u 90. minuti. Josip Tadić se u Grenobleu još uvijek oporavlja od ozljede, a Dario Šimić i Marko Marić nisu ni na širom popisu igrača na koje se oslanjaju Lacombe i trener Lillea Rudi Garcia.

Ante Rožić je odigrao 45 minuta utakmice 18. kola Ligue 2 Sedana protiv Dijona. Trener Sedana Landy Chauvin bivšem je hajdukovcu dao drugo poluvrijeme i Rožić je u suradnji sa suigračima obranio prednost stvorenu u prvom dijelu.

Sedan je slavio golovima Mokakea (1.) i Allarta iz jedanaesterca (20.), a Mandanne je Dijonu iz kaznenog udarca donio tek počasni gol (58.).