Zimski sportovi

99ersi ponovno na čelu

Goran Markuš • utorak, 22.12.2009.

Sjajnom igrom kod Liwesta nakon niza loših rezultata hokejaši iz Graza upisali su drugo uzastopno slavlje i tako na najbolji mogući način iskoristili novi "kiks" Capitalsa ponovno se probivši na sam vrh u ukupnom poretku EBEL lige...

Očekivalo se kako će do danas treća momčad lige iza koje su tri uzastopna slavlja pružati ozbiljniji otpor gostima iz Graza, no 99ersi večeras su odigrali svih 60 minuta na višem nivou i potpuno zasluženim slavljem osigurali si nova dva boda i sam vrh u ukupnom poretku EBEL lige.

Pred sam kraj prve trećine Eric Healey zabio je za vodstvo 99erse koji se nakon toga više nisu osvrtali. Naime, svega sedam minuta kasnije precizan je i Martin Oraze da bi golom Harryja Langea u 56. minuti utakmice pitanje pobjednika praktički bilo riješeno.

Vezane vijesti

Za razliku od 99ersa Capitalsi niti nakon tijesnog slavlja kod Jesenica nisu ostali koncentrirani niti kod Albe koja je pruženo znala iskoristiti. Naime, golovima Davida Rodmana i Kevina Krahnera gosti su u čak dva navrata imali vodstvo, no neozbiljan pristup tijekom posljednjih 20 minuta igre stajao ih je oba eventualna boda.

Naime, nakon što potpuno zasluženo domaćin u posljednju trećinu ulazi izjednačenim rezultatom preko Istvana Sofrona Alba u 49. minuti po prvi puta na utakmici dolazi do vodstva. Očekivano, minimalni zaostatak natjerao je trenera gostujućih Capitalsa da minutu prije kraja izvadi golmana iz igre ne bi li uz malo sreće njegova momčad ipak stigla do novog izjednačenja, no dogodilo se upravo suprotno. Naime, odmah nakon što se domaćin obranio pak je došao do Martona Vasa koji zabija za konačnih 4:2 Albe Volan.

Neočekivano zanimljivo bilo je i kod KAC-a gdje su gostujuće Jesenice nakon boda protiv Capitalsa ponovno izvukle produžetak, no više nije išlo. Naime, nakon mirnih pet minuta pobjednik se tražio izvođenjem penala gdje su se domaćini na leđima sjajnog Gregora Hagera ipak nešto bolje snašli što ih dovodi do tek boda zaostatka iza sedmoplasiranog Villachera u ukupnom poretku EBEL lige.

Za kraj svakako treba spomenuti i posljednji večerašnji susret, onaj u kojem je Red Bull ipak neočekivano lako stigao do novog slavlja i zahvaljujući boljoj gol-razlici od Liwesta našao se na odličnom trećem mjestu u ukupnom poretku lige. Večerašnji protivnik bili su im pomalo izgubljeni hokejaši VSV-a koji već peti uzastopni susret ne mogu do bodova, a njihov jedini današnji zgoditak zabio je solidan Roland Kaspitz tek u 51. minuti utakmice.