Vodeni sportovi

Matutinoviću otkaz u Jadranu

Maja Giljanović • petak, 25.12.2009.

Uprava splitskog Jadrana otpustila je trenera Dragana Matutinovića. Iz momčadi koja je po broju reprezentativaca treća u Hrvatskoj iza Juga i Mladosti Matutinović nije izvukao koliko je priželjkivano uoči sezone, klub zauzima 10. mjesto u Jadranskoj ligi, ispao je u Kupu LEN, a nije izborio ni Final Four Kupa u Zadru.

Uprava Jadrana na čelu s predsjednikom kluba Franom Mitrovićem uoči starta sezone je priželjkivala treće mjesto, ali nakon jedne loše vijesti za drugom raskinula je suradnju s trenerom Draganom Matutinovićem.

Brojem reprezentativaca slabija samo od Juga i Mladosti - Ivan Perić i Ivan Banovac su na spisku izbornika Ratka Rudića, a Timothy Hutten je reprezentativac SAD-a - momčad Jadrana je u najvećem broju utakmica pružila neprepoznatljive partije, a u buđenju igrača nije pomogla ni uvjetna kazna koju im je Uprava najavila prije tri tjedna (tog su vikenda u Splitu izgubili od Medveščaka).

Vezane vijesti

Splićani su u devet kola Jadranske lige pobijedili samo jednom (9:7 fenjeraša Kotor), jednom su izvukli bod (7:7 u Rijeci) i sa samo tri osvojena boda zauzimaju tek 10. mjesto, Primorje ih je izbacilo iz osmine finala Kupa LEN (ukupno pet golova razlike nakon 10:4 na Kantridi u prvoj utakmici), a ni u Kupu Hrvatske nisu izborili polufinale u Zadru nakon što su u odlučujućoj utakmici izgubili ponovno od Riječana (8:10).

Sljedeću utakmicu Splićani 9. siječnja igraju na Poljudu u gradskom derbiju protiv POŠK-a i pitanje je kome će Uprava pokloniti povjerenje da klub digne u drugom dijelu sezone, izbori play-off PH i osvoji treće mjesto da dogodine za 90. godišnjicu kluba Jadran zaigra u Euroligi.