I veterani stigli do polufinala

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.12.2009.

Do polufinala Kutije šibica stigli su i njeni veterani. Korak do same završnice i boreb za naslov najboljeg nalazi se FS Diego, Dalmare, Graditelj Bohaček&Zloćo te Hotel Vienna. Nešto manje neizvjesna utrka je za najboljeg strijelca u kojoj s osam pogodaka vodi Darko Vučić...

Iako je iz glavnog dijela turnira ispao prilično rano, FS Diego se u veteranskoj konkurenciji plasirao među četiri najbolje momčadi. Posljednji protivnik bio im je Riva restoran iz Vrsara, a dvoboj je završio rezultatom 3:2. Mavrovićev pogodak iz četvrte minute anulirao je Senković u 13., a s tim se rezultatom otišlo i na odmor.

U nastavku je stvar u svoje noge preuzeo Darko Vučić, koji se u strijelce upisao najprije sa sedam, a potom i sa devet metara, sve u razmaku od tri minute. Konačni rezultat postavio je Belička u 36. minuti.

U polufinalu FS Diego očekuje protivnik iz Šibenika, Dalmare. Šibenska momčad nije ostavila previše nade igračima AMB Kolora. Iako je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 1:1 (Grgić; Kovačević), u nastavku Pešić, Burčul i Jelovčić uspješno rješavaju susret u svoju korist.

Mnogo neizvjesniji bio je susret MNK Mickey Mouse iz Splita i Graditelj Bohaček&Zloćo iz Jaske. Treća četvrtfinalna utakmica riješena je u 32. minuti kada je jedini pogodak na susretu postigao Miroslav Vukić.

Sastav iz Jaske korak do finala očekuje Hotel Vienna sa sjajnim Brankom Struparom. Upravo je Strupar u sedmoj minuti načeo mrežu Peba sporta, a neizvjesno je bilo sve do posljednjih trenutaka kada je prolaz potvrdio Željko Bogadi.

Bogadi se nalazi i u utrci za najboljeg strijelca turnira (5), jedan manje od njega ima Zdravko Mavrović, dok je dva susreta prije završetka uvjerljiv na vrhu Darko Vučić (8).

Polufinalni dvoboji veteranskog izdanja turnira na rasporedu su u ponedjeljak, 28. prosinca s početkom u 19.30. (Hotel Vienna - Graditelj Bohaček&Zloćo), odnosno 20.15. (Dalmare - FS Diego-Dimnjačarstvo Sopot).