Gostima jedan plus

Tea Lokas • srijeda, 30.12.2009.

Nastavak grčkog prvenstva u košarci donio je pobjede dvaju favorita koji se i dalje prate na vrhu prvenstvene ljestvice. S gotovo 30 poena razlike PAO je bio uvjerljiviji pobijedivši slabašnu Trikalu...

Rezultatom 83:54 Panathinaikos je razbio posljednje plasiranu Trikalu koja ima tek dvije pobjede u devet utakmica. Trikala je u prvu četvrtinu ušla puno sigurnije nego što je to bila u ostatku utakmice. Bilo je 20:20 nakon prvog dijela. Već do kraja prvog poluvremena PAO je gotovo udvostručio Trikaline poene pa se susret za favorite mogao mirno nastaviti odigravati.

Veliku pobjedu za domaćine izborili su ponajviše Nikola Peković (16) te Jasikevičius (14), dok su za goste nešto lošiji bili Miha Zupan (11) i Nikos Katsares (10).

Iako ne toliko uvjerljivi, uspješni su bili i košarkaši Olympiakosa. Vujčićevi su suigrači slavili u dvoboju s ovosezonskim iznenađenjem lige - Peristerijem. Naš je igrač upisao tek četiri poena za 11 minuta provedenih na terenu, ali su se za pobjedu jednog od favorita prvenstva izborili Bourousis sa 14 i Childress s 13 poena u obruču protivnika. Nešto učinkovitiji bio je s druge strane Hammonds (15), no njegova participacija nije bila dovoljna za pobjedu ove odlične ekipe.

Od ostalih susreta važno je spomenuti da je jedina momčad koja je ostvarila pobjedu u gostima ekipa Ilysiakosa. Oni su slavili kod Kavale, i to tijesnim rezultatom od 68:70.

Aris i PAOK iznenadili su dobrom igrom na domaćem terenu protiv Kolossosa i Panioniosa. Ove godine i ne toliko dobre ekipe Arisa i PAOK-a, imale su priliku ostvariti četvrtu pobjedu u sezoni, a prednost domaćeg terena bila im je idealan trenutak za to.

U susretu PAOK-a i Panioniosa po 24 poena imali su igrači s protivničkih strana, Tapoutos i Erceg. Škrta utakmica poenima, ona između Arisa i Kolossosa, nije iznjedrila nijednog istaknutijeg igrača od Arisovog Kikija Clarka koji je imao 12 poena.

Marousijeva pobjeda nad AEK-om bila je jedna od onih očekivanih, a glavnu ulogu u toj predstavi imao je AEK-ov Torin Green s 20 postignutih poena. Čak 13 skokova imao je Marousijev Mavroidis, a njima je pridodao i 11 poena.