Medveščak razbijen u Eurokupu

Matej Milanović • četvrtak, 07.01.2010.

Košarkašice Medveščaka teško su poražene u šesnaestini finala Eurokupa protiv grčkog Athinaikosa. Gostujuće igračice su došle do lagane pobjede od 80:54 i praktički već nakon prvog susreta osigurale prolaz kruga...

MEDVEŠČAK - ATHINAIKOS 54:80 (16:25, 13:16, 14:20, 11:19)

Eurokup, Šesnaestina finala, Zagreb, Gledatelja: 100

Medveščak: Meznarić 7, Perić, Majstorović, Musić 8, Salopek, Kraljev 11, Čačić 9, Brkljača, Radoš 3, Begić, Badanjak 16, Trener: Kovač

Athinaikos: Kalentzou 13, Lymoura, Chatzinikolau 1, Volonaki 0, Soulis 12, Petronyte 8, Saregkou, Wiggins 19, Kechagia, Chalikia 8, Davis 12, Vizbariene 7

Suci: Poljanšek (Slovenija), Cziffra (Mađarska)

Šut za 2 poena: Medveščak 19/40, Athinaikos 19/42

Šut za 3 poena: Medveščak 4/13, Athinaikos 6/22

Slobodna bacanja: Medveščak 4/8, Athinaikos 24/27

Skokovi: Medveščak 25 (4 ob./21 nap.), Athinaikos 48 (19/29)

Medveščak je u prvi susret šesnaestine finala Eurokupa protiv Athinaikos krenuo loše. Grkinje su naime serijom 16:2 povele 21:8 u sedmoj minuti igre. Sa sedam uzastopnih poena Medveščak se vratio na podnošljivih šest poena zaostatka, ali se na prvi odmor ipak otišlo s +9 za Athinaikos.

Druga četvrtina je također krenula loše za domaće te je Athinaikos serijom od 12:1 pobjegao na 37:17 polovicom dionice. Do kraja prvog poluvremena Medveščak se ipak uspio sabrati te je rezultat smanjen na 41:29. Nažalost loš početak četvrtine ponovio se i u trećoj dionici koju je Athinaikos otvorio s 11:0, a Medveščak je prvi koš zabio nakon pet minuta.

Pred kraj četvrtine košarkašice Medveščaka smanjile su na -15, a šest minuta prije kraja došle su i do minusa od 64:50. Ipak, nije im uspjelo zadržati koliko toliko prihvatljiv zaostatak već je do kraja gostujuća ekipa napravila seriju od 16:4 za konačnih +26 Athinaikosa kojim je praktički riješeno pitanje prolaska u osminu finala.

Od statistike valja spomenuti da su gostujuće igračice imale katastrofalan učinak na šutu za tri poena sa svega šest pogodaka od 22 pokušaja, no bile su gotovo nepogrješive na slobodnim bacanjima kojih su imali čak 27. Pritom su Grkinje u potpunosti nadskakale domaće s čak 23 skoka više.

Kod Medveščaka je 16 poena ubacila Iva Badanjak, a 11 je dodala Valentina Kraljev. Obje su igračice igru napustile prije kraja zbog pet osobnih pogrešaka. Kod Athinaikosa su čak četiri igračice završile s dvoznamenkastim brojem poena, a najviše ih je ubacila Candice Wiggins, 19. Istaknula se i Gintare Petronyte s 11 skokova. Uzvrat u Grčkoj igra se za tjedan dana.

• ALGHAZANTH07.01.2010. u 21:12
    Nakon ovakvog rezultata mora se pošteno priznati da je Athinaikos za klasu bio bolji.