Sigurni Maccabi, s(p)retni CSKA

Borna Rupnik • četvrtak, 07.01.2010.

Izraelski Maccabi pred svojim se navijačima lako obračunao s rimskom Lottomaticom, a Olimpija je u Ljubljani pošteno namučila ruske favorite...

Lottomatica je u Tel Avivu izdržala samo jedno poluvrijeme (35:35). Maccabi je u nastavku susreta došao do uvjerljivih 20 poena viška (79:59) i zadržao korak s vodećim dvojcem na čelu skupine C. Caja Laboral i CSKA imaju po sedam pobjeda, a Izraelci samo jednu manje.

Za Maccabijevo slavlje najzaslužniji su Chuck Edison s 23 koša i David Bluthenthal s 15 ubačaja, dok je nekadašnji stanovnik Zagreba Alan Anderson za 16 minuta postigao 8 poena.

Ricky Minard (14), Andre Hutson (12) i Andrea Crosariol (10) najviše su pokušavali u redovima Rimljana, no to nije bilo dovoljno te će u zadnjem kolu odlučivati o putniku u Top 16. Konkurent im je grčki Maroussi.

U skladu s najavama, ljubljanska Olimpija odigrala je za prestiž i publiku te moskovskom CSKA pružila čvrst otpor do posljednje kapi znoja. Slovenci su sjajnom predstavom u trećoj četvrtini stvorili i dvoznamenkastu prednost, no nisu je uspjeli sačuvati.

U zadnjem napadu Rusa, nakon ranijeg promašaja Edina Bavčiča, Trajan Langdon pogodio je tricu za 62:62 i osigurao dodatnih pet minuta igre. Tu se odlučujućom pokazala dovoljno mirna ruka gostujuće momčadi s linije slobodnih bacanja - posljednja su pogodili Holden, Keiru i Langdon za završnih 80:77.

Matt Walsh bio je prvo ime domaćina s 18 pogodaka, a Sani Bećirovič dodao je 13. Langdon je s 20 koševa bio najbolji strijelac utakmice, a Holden ga je pratio sa 17. Naš Zoran Planinić odradio je 16 minuta uz pet koševa, jedan skok, dvije ukradene lopte i dvije asistencije, te jednu izgubljenu loptu.

• ALGHAZANTH08.01.2010. u 01:16
    U ovoj skupini je još neizvjesno tko će biti četvrti. Lottomatica i Maroussi imaju jednaki omjer a Grci su za jedan poen bolji u međusobnim susretima. Kako u zadnjem kolu Lottomatica igra protiv otpisane Olimpije Maroussiju će za prolaz vrlo vjerojatno trebati pobjeda protiv Maccabija a to neće... [više na forumu]