Real vraća pobjednički osjećaj

Branimir Korać • nedjelja, 10.01.2010.

Prva tri susreta 17. kola ACB lige nisu ponudili iznenađenja. Real je slavio u gostima kod Manrese dok je Bizkaia upisala novi poraz unatoč ponovno vrlo dobrom Marku Baniću. Spahijina Valencia nije prošla Badalonu...

Real polako dolazi k sebi nakon lošeg niza od četiri uzastopna poraza u ACB ligi. Sada su upisali i drugu uzastopnu pobjedu, a ona je stigla na gostovanju kod Manrese 90:76. Nisu Madriđani imali lagan posao, domaćin se odbijao predati sve do posljednje četvrtina kada je ipak do izražaja došla širina i kvaliteta gostujućeg rostera.

Veliku utakmicu odigrao je Darjuš Lavrinovič koji je upisao 18 poena i 12 skokova, a 16 poena dodao je Rimantas Kaukenas. Kod Manrese Sergiy Gladyr ubacio je 16 poena dok je Brian Cusworth dodao 15.

Marko Banić nastavlja s odličnim igrama, ali to ne pomaže Bizkaiji da se izvuče iz neugodne situacije. Novi poraz stigao je na gostovanju kod Valladolida koji je slavio 93:81. Gosti su katastrofalno odradili završnicu prvog poluvremena, izgubili drugu četvrtinu 29:9 i tu je susret riješen. U završnici susreta samo su malo "uljepšali sliku".

Stephane Dumas s 19 poena i šest asistencija predvodio je Valladolid, a pratio ga je s 18 poena Federico Van Lacke. Kod Bizkaije Axel Hervelle je bio najbolji s 21 poenom i pet skokova, Chris Warren je dodao 17 poena, a Marko Banić za 24 minute 16 poena (5/10) i pet skokova. Damir Markota igrao je 20 minuta i ubacio tri poena (1/4) uz pet skokova.

U derbiju subotnjeg dijela programa Spahijina Valencia upisala je poraz na gostovanju kod Joventuta 80:69. Kao i dvoboj u Manresi, i ovaj dvoboj riješen je u završnih deset minuta u kojima je domaćin bio nadmoćan i na krilima briljantnog Claya Tuckera otišao do pobjede.

Tucker je još jednom pokazao vrhunsku formu, a ovaj put je ubacio 35 poena (6/8 trica). Kod Valencije Nando De Colo je ubacio 15 poena, a Thomas Kelati je dodao 12.