Nacional lako u četvrtfinale Kupa

Antonija Pavlić • utorak, 12.01.2010.

MNK Nacional izborio je četvrtfinale hrvatskoga Kupa pobjedom nad zagrebačkim drugoligašem OVB Allfinanzom...

OVB ALLFINANZ - NACIONAL 3:7 (1:3)

Zagreb, Dvorana Martinovka

Strijelci: 1:0 Brnić 4', 1:1 Ku. Morina 7', 1:2 Leskovar 10', 1:3 Suton 10', 1:4 Novak 23', 1:5 Grdović 28', 1:6 Vilela 29', 1:7 Šestić 32', 2:7 Catela 39', 3:7 Brnić 39'.

OVB Allfinanz: Lukić, Dragičević, Cota, Brnić, Prstec, Ungarov, Ivić, Ledinščak, Gradinščak, Brčić, Bašić, Catela. Trener: Bruno Šagud.

Nacional:Trener: Tiago Polido.

U osmini finala hrvatskoga Kupa branitelj naslov MNK Nacional pobijedio je zagrebačkog drugoligaša OVB Allfinanz i relativno se lako plasirao u četvrtfinale.

Hrvatski viceprvak krenuo je furiozno i pokušao što ranije stići do prednosti, no dogodilo se upravo suprotno. Vilela se poskliznuo i predao loptu Brčiću, koji oči u oči s vratarom Humarom nije pogriješio i svoju je momčad doveo do neočekivanog vodstva. No, veselje domaćina trajalo je tek nešto više od tri minute. Kujtim Morina tada je poentirao iz sjajne akcije i rezultat na semaforu postavio na 1:1.

Drugih 20 minuta udarcima su otvorili Suton i Kujtim Morina, a već u 23. minuti Novak je pogodio za 4:1. Nacional je u nastavku ponovno prezentirao potpunu dominaciju i mrežu zagrebačkog drugoligaša tresao još tri puta - strijelci su bili Grdović, Vilela i Šestić.

U posljednjim minutama Tiago Polido krenuo je eksperimentirati i s gola je povukao Humara, a rizik mu se rezultatski nije isplatio budući da je Allfinanz preko Catele i Brnića postigao dva pogotka i smanjio rezultat na konačnih 7:3.

Spomenimo i da na parket u momčadi Nacionala zbog ozljeda nisu istrčali Capar, Marinović i Korab Morina, no bit će spremni za veliki derbi s Inerom, koji je na rasporedu u petak u 20.30 sati.