Barca dobila - Sevilla ide dalje

Vedran Attias • četvrtak, 14.01.2010.

Prošlogodišnji osvajač Kupa Kralja, Barcelona, ispao je iz natjecanja u osmini finala nakon što su Katalonci upisali minimalnu, ali nedovoljnu pobjedu u Sevilli. Kao i Barcelona, Realov "krvnik" Alcorcon je također završio natjecanje...

Barcelone ove sezone sigurno neće obraniti sve trofeje koje su osvojili prošle jer su igrači Josepa Guardiole ispali iz Kupa Kralja. Sevilla nije uspjela još jednom dobiti Barcelonu, no pobjeda otprije tjedan dana s Camp Nou stadiona bila je dovoljna Andalužanima za veliko slavlje.

Guardiola je na Sanchez Pinjuan poslao najbolju moguću momčad, s time da je na golu ponovno bio Pinto, no nisu Katalonci uspjeli nadoknaditi minus. Gosti su bili bolji i imali su inicijativu te su zasluženo zabili za 0:1 u 64. minuti preko Xavija, no bilo je to jedini puta u večeri kada je Palop vadio loptu iz svoje mreže. Messi i Ibrahimović imali su prilike na kraju utakmice, no nije išlo i Sevilla ide u četvrtfinale Kupa Kralja.

U ostalim utakmicama osmine finala Kupa Kralja najzanimljivije je bilo na Riazoru gdje je nakon poraza kod kuće došla Valencia i nakon pola sata vodila 2:0. Naime, nakon što je Depor slavio 2:1 na Mestalli prije tjedan dana, Šišmiši su uzvratili istom mjerom i nakon 29 minuta preko Nikole Žigića zabili dva pogotka za veliko vodstvo, no - nije im bilo dosta.

Deportivo je u drugom dijelu zaigrao puno bolje i prvo preko Filipea izjednačio ukupni rezultat na 3:3 što je značilo produžetke, no do njih nije došlo jer je Rodriguez u 72. minuti zabio za Deportivo koji ide u četvrtfinale. Osasuni je pak nakon poraza 2:1 u prvoj utakmici protiv Herculesa bila dovoljna minimalna pobjeda na domaćem terenu, a do koje su došli zahvaljujući Shojaeiju na početku drugog dijela.

Najviše pogodaka gledatelji su vidjeli u predgrađu Madrida gdje je Getafe dočekao Malagu koja je došla s 2:1 iz prve utakmice, no i upisala težak poraz. Soldado je u 14. minuti otvorio goste i zabio pogodak kojim je već tada Getafe prolazio dalje da bi Rafa, još jednom Soldado i Leon postavili velikih 4:0 nakon 54 minute. Gosti su zabili počasni pogodak preko Juanmija, ali zadnji su se golu ipak radovali domaći navijači kada je Parejo postavio konačnih 5:1.

Što se pak tiče momčadi koja je napravila jedno od najvećih sportskih iznenađenja prošle godine kada je sa 4:0 dobila veliki Real Madrid, Alcorcon, za njih je natjecanje gotovo. Nakon što su kod kuće izgubili 3:2 od Racinga, niželigaš nije uspio nadoknaditi taj rezultat u Santanderu i s 0:0 su se oprostili od natjecanja.

Osmina finala Kupa Kralja, uzvratne utakmice: Sevilla - Barcelona 0:1 (2:2, Racing - Alcorcon 0:0 (3:2), Deportivo - Valencia 2:2 (4:3), Osasuna - Hercules 1:0 (2:2), Getafe - Malaga 5:1 (6:3)

• ALGHAZANTH14.01.2010. u 14:18
    Alcorcon se stvarno dobro držao ali ipak je Racing protivnika shvatio ozbiljnije nego Real.