Prokom se provukao u drugi krug

Goran Markuš • četvrtak, 14.01.2010.

Sjajnom igrom u drugoj četvrtini Prokom je osigurao veliko slavlje nad Himkijem i tako na najbolji mogući način iskoristio poraz Milana izborivši četvrto mjesto u skupini, posljednje koje vodi u drugi krug natjecanja...

Nakon prilično mirne prve četvrtine po povratku na teren domaći Prokom predvođen večeras izuzetno raspoloženim Davidom Loganom (24 poena) i Qyntelom Woodsom (16 poena, 7 skokova) radi 11:1 seriju i u jednom trenutku bježi na velikih 17 poena razlike.

Međutim, na žalost nešto više od pet tisuća gledatelja gosti predvođeni Kellyjem McCartyjem (22 poena) već u trećoj četvrtini limitiraju domaćina na svega deset poena i u posljednjih deset minuta ulaze s tek tri poena zaostatka. Na njihovu žalost domaćin je zadržao koncentraciju i hrabrom završnicom osigurao svoj prolazak u drugi krug natjecanja.

Vezane vijesti

Za razliku od Prokoma Milano svoju priliku nije iskoristio. Naime, nakon odlično odrađenog posla u prvom poluvremenu Armani Jeans Milano potpuno se raspao i s tek 27 poena gostima dao sjajnu priliku koju momčad poput Real Madrida ne propušta.

S 18 poena i četiri skoka najefikasnijim košarkašem domaćina pokazao se Stefano Mancinelli, a još jednom sasvim solidan posao odradio je i Massimo Bulleri. S druge strane terena čak su šestorica igrača predvođena sjajnim Rimantasom Kaukenasom (12 poena) upisala dvoznamenkast broj poena.

Iako su se nadali kiksu Real Madrida što bi ih dovelo u mogućnost borbe za prvo mjesto u skupini do iznenađenja ipak nije došlo, no bez obzira na sve Grci su nakon tijesnih i napornih 40 minuta ipak stigli do slavlja nad domaćim EWE Basketsom, klubom koji je svoju ovosezonsku euroligašku pustolovinu završio na posljednjem mjestu skupine D.

Sjajna je večer iza fantastičnog Mikea Batistea koji je s 21 poenom i devet skokova predvodio gostujući Panathinaikos. S dva poena manje domaćine je predvodio Rickey Paulding.