Gostima niti mrvice

Branimir Korać • subota, 16.01.2010.

Prvi susreti 18. kola španjolske ACB lige donijeli su tri pobjede domaćih sastava za koje se teško može reći kako su neočekivane. Očekivano najuvjerljiviji bio je Real koji je lako svladao Cajasol...

Real nastavlja pozitivan niz u španjolskom prvenstvu, a novu pobjedu ostvario je na svom parketu protiv Cajasola. Bili su to već unaprijed uračunati bodovi jer je razlika u kvaliteti između te dvije momčadi ipak prevelika. Već je sve bilo jasno na poluvremenu kada je domaćin vodio 50:19, a u drugih 20 minuta momčad iz Seville tek je malo ublažila poraz.

Novica Veličković sa 16 poena predvodio je Real kod kojeg je dobar bio i Darjuš Lavrinovič s 15 poena. Kod Cajasola najefikasniji je bio Tyronne Ellis s malih devet poena.

Valladolid je na svom parketu nadigrao Meridiano iz Alicantea s 81:64. Zaslužena pobjeda domaćina koji je vodio cijelu utakmicu i slavio na krilima po 17 poena Van Lackea i Briana Chasea. U gostujućem sastavu Katelinas je ubacio 16 poena uz deset skokova, 13 je dodao Txemi Urtasun, a deset naš Mario Stojić koji je igrao 33 minute.

Spahijina Valencia poražena je u Madridu u gostima kod Estudiantesa 88:76. Valencia je na poluvrijeme otišla s vodstvom 40:30, a onda kao da je neka druga momčad stupila na parket i domaćin je to kaznio. Chris Lofton s 25 poena i pet skokova bio je nezadrživ, a 15 poena je dodao Albert Oliver. Kod Valencije Rafa Martinez je ubacio 13 poena, a Victor Claver 11 uz 12 skokova.