Vodeni sportovi

Tucak osvojio Savu

Vedran Babić • nedjelja, 17.01.2010.

Suverenom izvedbom vaterpolisti Jadrana iz Herceg Novog trijumfirali su u Zagrebu protiv Mladosti u 3. kolu skupine A Eurolige. Mladostaši su u drugoj četvrtini vodili 3:1, ali su gosti serijom 6:0 okrenuli stvari u svoju korist i mirno priveli utakmicu kraju za pobjedu 9:6.

MLADOST - JADRAN CKB 6:9 (1:1, 2:2, 1:4, 2:2)

Euroliga, 3. kolo skupine A
Zagreb, bazen na Savi
Gledatelja: 400
Suci: Kouretas (Grčka), Matache (Rumunjska)

Mladost: Brzica, Živković, Babić, Letica, Petković, Milaković 1, Zubčić 2, Lončar, Karač 2, Muslim, Hinić, Buljubašić 1, Pavić (9 obrana). Trener: Emil Nikolić

Jadran CKB: Šćepanović (15 obrana), Sekulić 1, Bebić, Elez 1, Vukčević 1, Radović, Janović, Gojković, Ivović 1, Zloković 3, Klikovac, Jokić 2, Perčinić. Trener: Ivica Tucak.

Igrač više: Mladost 2/9, Jadran CKB 6/9
Peterci: Mladost 1/1, Jadran CKB -

Vaterpolisti hrvatskog stručnjaka Ivice Tucka protutnjali su plivalištem uz Savu. Izuzev prve četvrtine i polovice druge, crnogorska momčad je u svemu bila bolja i zasluženo odnosi važna tri boda, s kojima sada prelazi na drugo mjesto u skupini iza Barcelonete, koja je u subotu bila bolja od Vojvodine.

Mladost je dobro otvorila susret i polovicom druge četvrtine povela 3:1. Obrana je funkcionirala kako treba, a i napad je bio dovoljno dobar. A onda, potpuni potop. Do kraja treće četvrtine gosti iz Herceg Novog su nanizali šest golova i u posljednji period igre ušli s prednošću 7:4. Uz to im se razbranio i čuvar mreže Šćepanović i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno jer preostalih osam minuta igre je bilo premalo za preokret zagrebačke momčadi.

Poslije tri odigrana kola na vrhu skupine A nalazi se Barceloneta, koja je, kao što smo već naveli, u subotu porazila Vojvodinu s 14:9. Španjolci su sve riješili u drugoj četvrtini, a najbolji strijelac bio je Felipe Perrone s pet golova.

U idućem kolu 3. veljače suparnici su isti, a jedino se mijenjaju uloge domaćina. Mladost ne smije izgubiti u Herceg Novom, inače će izgubiti gotovo sve šanse za plasman u četvrtfinale.