Pobjede momčadi s vrha

Branimir Korać • nedjelja, 17.01.2010.

Preostali susreti 18. kola donijeli su očekivane pobjede momčadi s vrha ljestvice ACB lige. Barcelona je lako slavila protiv Xacobea, a puno problema nije imala niti Caja Laboral...

Košarkaši Unicaje nastavili su s dobrim igrama u španjolskom prvenstvu. Nova pobjeda ostvarena je u gostima kod Fuenlabrade 86:81 lakše nego što to rezultat pokazuje. Vrlo brzo su se gosti odvojili na dvoznamenkastu prednost i bez problema kontrolirali stanje na parketu. Tek u posljednjoj dionici domaćin je uspio smanjiti zaostatak, no ne i posve zaprijetiti dobroj Unicaji.

Novopridošli Juan Dixon s 20 poena predvodio je Unicaju dok je 12 poena uz šest skokova dodao Robert Archibald. U domaćem sastavu Gerald Fitch ubacio je 20 poena, a 19 poena uz pet skokova dodao je Tal Burstein.

Caja Laboral izborila je još jednu domaću pobjedu i čvrsto drži drugo mjesto. Očekivani bodovi stigli su u dvoboju protiv Murcije koji je otišao na stranu Caje 78:64. Murcia je izdržala 20 minuta, ali loše ušla u drugo poluvrijeme nakon čega je Caja rutinski završila posao.

Tiago Splitter sa 16 poena i osam skokova te Mirza Teletović s 14 poena bili su najbolji kod Caje u čijim redovima Stanko Barać je upisao četiri poena i sedam skokova. Kod Murcije Miloš Vujanić je ubacio 19 poena, a Vlado Šćepanović 13.

Promjena trenera očito je probudila Bizkaiju koja je slavila u gostima kod solidne Granade 78:66. Odličnom igrom u drugom poluvremenu baskijska momčad ubilježila je vrlo važne bodove, a ponovno je najbolji bio Marko Banić. Naš reprezentativac je za 32 minute ubacio 20 poena uz pet skokova, a slijedio ga je s 15 poena Alex Mumbru. Damir Markota za osam minuta ubacio je jedan poen i uhvatio tri skoka. Kod Granade Jon Stefansson je ubacio 16 poena, a Joe Ingles 15 uz pet skokova.

Očekivano lagan posao imala je vodeća Barcelona na svom parketu protiv Xacobea. Rutinska pobjeda za momčad iz Blaugrane s visokih 103:82, a sve je riješeno već u prvih 20 minuta kada je Barcelona već bila na plus 23.

Prvo ime susreta bio je Juan Carlos Navarro sa 17 poena i šest asistencija dok je Pete Mickeal dodao 16 poena i osam skokova. Kod Xacobea Reyshawn Terry je ubacio 14 poena uz osam skokova, a Vasileiadis je dodao 18 poena.

Za iznenađenje kola pobrinula se Gran Canaria koja je na gostovanju bila bolja od Joventuta 89:79. Joventut je na poluvremenu imao vodstvo, ali u drugih 20 minuta igrao je loše te je neočekivano poražen. Jaycee Carroll s 19 poena predvodio je goste, a 18 poena i osam skokova dodao je James Augustine. Kod Joventuta Clay Tucker je ubacio 19 poena, a Hernandez-Sonseca 12 uz deset skokova.