Remi Atletica i Celte

Marin Pintur • petak, 22.01.2010.

Španjolci nastavljaju ritmom od dvije utakmice tjedno, nakon slavlja Seville i Getafea dan ranije u gostima, u četvrtak su u Kupu Kralja uspješni bili Racing i Celta koja je odigrala neriješeno na Vicente Calderonu.

Čini se da je jedno sigurno kad igra Atletico, gledatelji neće ostati uskraćeni za golove. Nakon što su nadoknadili zaostatak od 0:3 protiv Recreativa, igrači trenera Quique Floresa su ugostili drugoligaša Celtu koja je u prošloj rundi nokautirala Villarreala pogotkom u posljednjoj minuti.

Celta, koja je u donjem dijelu španjolske druge lige, šokirala je navijače Atletica u trećoj minuti kad je pogodak za vodstvo gostiju postigao Trashorras. Ipak, Atletico je uspio brzo izjednačiti. U 11. minuti, Tiago, ovozimsko pojačanje pristiglo iz Juventusa, došao je do svog prvog gola u dresu Atletica. U tom trenutku su vjerojatno svi očekivali još jednu golijadu, ali rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. U Vigu bi moglo biti vrlo zanimljivo...

Racing iz Santandera i Osasuna su susjedi na ljestvici Primere s potpuno istim učinkom, jedino Osasuna ima malo uspješniju gol-razliku. Kako su obje momčadi u donjem dijelu ljestvice, kup vide kao priliku za napraviti odličan rezultat. U prvoj utakmici odigranoj u Santanderu uspješniji je bio Racing.

Prvo je poluvrijeme, u kojem se Osasuna orijentirala na protunapade, prošlo je u čvrstoj borbi s malo prilika. Racing je poveo u 63. minuti preko Colse, a veliko vodstvo od 2:0 je postavio u 84. minuti Diop. Ipak, gosti iz Baskije su došli do vrlo vrijednog pogotka dvije minute prije kraja. Adut s klupe, Walter Pandiani, bio je autor tog nade vrijednog pogotka za Osasunu.

Kup Kralja, 1/4 finala: Racing Santander - Osasuna 2:1, Atletico - Celta 1:1